ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country

ПОЛІТИЧНЕ РУСИНСТВО І ЙОГО СПОНСОРИ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ЗАКАРПАТТЯ

"- Чи ви знаєте ще таку країну, як Україна, де б вороги держави вільно займалися антидержавною пропагандою і діяльністю? - Ні, я особисто не знаю! – відповів на запитання доповідач".

Так відповів на запитання одного з присутніх відомий науковець зі Словаччини, член НАН України Йосиф Сірка після своєї доповіді в приміщенні Канадсько-української фундації у канадському місті Торонто. На доповідь, яку організувало 8-ого липня н.р. НТШ в Канаді, прийшло біля 70 людей, незважаючи на те, що зараз літня відпусткова пора.

Тема „Політичне русинство і його спонзори” є надзвичайно цікавою не тільки для Закарпаття, але й торонтської публіки, яка слідкує за подіями в Україні.

Проф.М.Мушинка відомий торонтцям не тільки через свої численні наукові праці, але й тим, що він був першим, який знайшов архів Музею визвольної боротьби Украни, що зберігався у Празі (про це появилися три книжки М.Мушинки „Музей визвольної боротьби України та доля його фондів” 1996, 2005, 2006, остання з них чеською мовою) і в Торонто він виступав вже не перший раз.

При відповіді професора, мені пригадалася пропагандистська пісня про „велич” колишньої червоної імперії та про „вільне” дихання в ній”. Правда, ідеологи колишньої імперії ще й сьогодні згадують про „велич” і „силу та славу” колишньої комуністичної тюрми народів, а дехто й досі в Україні не зрозумів, що імперії розпадаються не задля того, щоб їх знов відновлювати. Зрештою історія не знає прикладу, щоб якась імперія відродилася!

Проф. Мушинка звернув увагу на те, що політичне русинство почало ширитися на Закарпатті, в Польщі, Румунії, Югославії, Словаччині та Угорщині не завдяки „власним” силам, а завдяки ініціаторам з-поза кордону і „спонзорами” цього „руху” були і залишились закордонні джерела.
Політичне русинство досить відмінне в різних країнах. В декотрих країнах – Польща, Словаччина, Югославія – воно концентрується на визнанні русинів окремою національною меншиною та окремою літературною мовою. Під сучасну пору існує вже сім „літературних мов”, які мають бути „доказом” що вони не є спорідненні з українською.

Слід зазначити, що спроби зберегти діалекти і їхні нюанси є в багатьох країнах. В Німеччині, наприклад, видають обмежені видання баварським діалектом, франкомовне населення Канади має теж значні відмінності в мові від летературної французької, русини югославії видавали своєю говіркою вже давніше, на сході Словаччини люди любуються у своїй говірці – все це не повинно перешкаджати людям знати літературну мову, але було б на шкоду, коли б діалекти зникли. Отже, боротьба за мову, тобто, за свою говірку ще не є причиною для боротьби за національну окремішність.

Політичне русинство не звертає увагу на наукові дослідження про мову, оскільки науковці – без різниці їхньої національности (Брох, Лешка) – визнали, що діалекти лемків, гуцулів, бойків і тзв. русинів є говірками української мови. Твердження деяких „діячів” русинського „руху”,мовляв, російська мова є ближчою для „русинів” ніж українська є брехливим і безпідставним, але воно свідчить про те, звідки йде „підтримка” русинства. Численні прапори Росії та провадження „з”їздів” русинів тільки російською мовою („Світовий з”їзд русив” у чеському м. Пардубіце, 30 травня 2009) та твердження, що єдиною „ґарантією” незалежного „русинського государства” є Росія – найкращий доказ того, хто допомагає бешкетувати політичному русинству.

Академік Мушинка підкреслив, що більшість антиукраїнської пропаганди у вигляді книг, газет та брошурок публікується в Ужгороді!
Якщо ВР України довго роздумувала, чи підозрюваного у вбивстві на Кіровоградщині можна притягнути до суду, то не дивує, що у провінційних депутатів нема охоти боротись із екстремістами, які за чужі гроші організують розбиття країни, щоб вона не дотягла навіть до „повноліття” – 18 років!

Вже від самого початку проголошення незалежности України, її вороги (зовнішні і внутрішні) докладають зусиль, щоб країну хоч поділити, коли не можна всю нараз „проковтнути”.

Приклад затягування розслідувань кримінальних справ вбивства Ґонґадзе, Олійника, Сливки, та безкарна діяльність антидержавних дій на зразок ужгородського православного батюшки МП, є яскравим доказом того, що в Україні все можливо, крім справедливого і незалежного суду.

Доповідь науковця із Словаччини у Торонто лише зайвий раз звернула увагу слухачів на те, що в Україні нема української влади, а існує система, яка дозволяє кланам через ВР України дбати про свої власні статки, які їх наближають до позицій феодалів у вже й не так далекому минулому. Справи державної цілісности й суверенітету не входять у вузькоспрямовані інтереси кланів – саме так можна зробити висновок із доповіді проф. М.Мушинки, який об”єктивно проінформував присутніх про сучасні зусилля антиукраїнського політичного русинізму, який однозначно спрямований проти територіяльної цілісности України. Безвідповідальність сучасних „недоторканців” за державну політику на всіх рівнях є найбільшим лихом молодої української держави!

Комментарии

Богато випили вина .чи що?

Миколо- не творися на попуасу,не отвлекайся на пусте. Занимайся ,чим пудказує душа.

Да вы прав Реалист, что надо жить настоящим и будущим. Согласен. Но если прошлое, особенно исторические фалсификаты мешают жить в настоящее время и развивать будущее, надо быстро решать историческую несправедливость и жить нормально развивая будушее. Просить прощение од Чингиз хана, Бату хана и шведов дело русских и украинцев. Нам, русинам надо помнить, что Чингиз хан и другие ханы, как и войны из шведами и другими формировали исторически русских и украинцев а не нас русин.

....."Староста .... ВАМ дорогу переходил ? он не попрошайка .... свои проблемы решает сам".....

А как же высказывание ...."могу сказать ЕС... будет решать нашу проблему"..

Староста .... ВАМ дорогу переходил ? он не попрошайка .... свои проблемы решает сам.

...."могу сказать ЕС... будет решать нашу проблему".... Могу сказать, что если у старосты есть личные проблемы, то буду решать, но с выгодой для себя.

Уважаемые. Надо жить сегодняшним и будущим, а прошлое надо знать и помнить. А проводить ревизию прошлого - это есть дестабилизация, отвлечение людей от сегодняшних, жизненных проблем и пустая трата времени . "Жизнь невозможно повернуть назад, время не на миг не остановишь". Зачем проводить ревизию наших предков (дедов,отцов) наших, что они не так жили. Может Чин-Гис-Хан, Батый, шведы, шляхтычи должны просить прощение??? А встречаться надо и с посольством и дъяволом, а голову на плечах треба маты свою. Мы с сусидами тоже встричаемеся и дилемеся своимы проблемами и достижениями, а хозяйствуеме отдельно, сусид не лизе в мои дила, а не лизу в його дила.

Гость2 ненадо камуфляжем заниматься "...по вине второй мировой войны...". По вине Сталинской политики, которую внедряло НКВД (КГБ) через ГУЛАГ и колективизацию на Подкарпатской Руси (Закарпатье). Власти на Украине и России никогда на эти события честно не отвечали и не решали, и решать не хотят.
Прохожий

….»Микола Жалива пише правду, ош русини боли газди, особенно тоті, котрі тяжко заробили гроші в Америці, непропили іх, а зимлю на Пударпатью купили и газдовали. То боли дуже добрі газди»,,,,,
Не отвечает Микола Жалива на конкретный, жизненный (не виртуальный) вопрос. ...."Чоловик-русин купив зимлю, газдовав и утратив свою землю по вине второй мировой войны. Як вернуты, якщо теперь хозяйствуе на туй земле другий чоловик и тоже русин"..... Как-же тогда сохранение самобытности, культуры???

"...Ваша теория об "отдельности" славянского населения Подкарпатья от славян по ту сторону перевалов не выдерживает критики;..."
Вервольф, не выдерживает критики потому, что вы это сказали, а перед вами Иосиф Виссарионович Сталин сказал. А если вождь Сталин сказал, так и было. Вождь Сталин днём и ночью был у руля, ему была послушна вся земля и он думал за вас, Вервольф! И так:
(1) Предки русин стали хрещонными о 125 лет раньше Вервольф, как ваши украинские/руские предки; Славянские апостолы Кирилл и Мефодий Хрестиянство и первый алфавит для славян принесли в регион Дунай-Тиса в 863 году; Св. Володимир о пять генераций позже хрестил ваших предков, в 988 году. В развитии цивилизации по сравнению с русинами, вы русские/украинцы отставали пять генераций - 125 лет!
(2) Русин/рутген название очень старое с 5-го века, а Чешская летопись Далимила (Далимилова кроника) как русинский (рутенский) арцибискуп Мефодий во Велеграде первого Чешского короля Борживоя хрестил в 880 году.
(3) Територии Подкарпатья были частью Великой Моравы в IX-Х-ом векax, потом в Х-ХI векax Болгарского королевства, а потом Угров (Венгров), а частью Украины (Галиции) только с 1945 года, когда вождь Сталин Подкарпатскую Русь присоединил к СССР. С Кевской Русью ничево общего не имели предки русинов, только то, что Венгерские племена (мадярские кочевики) с собой принесли из територий Киевской Руси. Хрестиянство уже было широко принято предками русин, когда в 898 году племена венгерских кочевиков пересекли Карпаты и всупили на их Подкарпатскую територию Тисо-Дунайского региона.
(4) Это не ошибка русин, что они жыли на Подкарпатье в Тисо-Дунайском регионе и не имели общую историю с восточными славянами - украинцами, русскими и белорусами. А жыли русины 1000 лет с венграми, словаками и румынами и по-этому история русин, их культура, обычаи, музыка тругая чем у украинцев, которые столетия жыли с русскими и поляками. Этот русско-польский гибрид и создал украинцев, а русинско-венгерско-словацкий гибрид создал русин.
Разница между венграми и поляками очень большая, поетому и разница между русинами и украинцами большая и должна быть эта разница гораздо больше, чем между украинцами и русскими.
Верфольф, у восточных славян особенно у украинцев и русских тоталитарное мышление и тоталитарное воспринимание мира - неспособность видеть разницы, диофернцировать явления в обществе и только всё делать "вместе товарищи! нерасходитесь!" Большая, кипучая, могучая и непобедимая психология и создала Марксистко-Ленинское государство рабочих и крестьян, кторое даже 100 лет не выдержало.

"Народна Рада Русину Закарпаття - є єдинов- конструктивнов силов, яка стоит на позиціях української державности і представляє інтереси РУСИНУ." - Хай живуть у виках чудовищные кентавры РУСИНЫ-УКРАИНЦЫ!

Миколо, да поверьте - повстречаться, запросто так и попить-поесть - это не только наши чиновники гаразды. у "них" не меньше нашего. "ЕС... будет решать нашу проблему" - всё по Бендеру: "Заграница нам поможет, Запад с нами" :)
палінкаш, я не против Ваших молитв "за наш народ і нашу УТЦЮЗНИНУ", но ни с какой точки зрению (ни исторической, ни лингвистической, никакой) Ваша теория об "отдельности" славянского населения Подкарпатья от славян по ту сторону перевалов не выдерживает критики ;)

Я понял Вы решили , что "палінкаш" это Н.Староста.... ВЫ тупо ошиблись, приписывая мне почти все коменты ... это совсем другой человек(хороший) который имет свое мнение. Спасибо " Обозривателю" за поддержу...Что попили вина "на дуже високому рівні" то здесь вопрос не в вине , а в факте признания .... существования русин Францией.. думаю большого ума не надо чтоб понять... просто так высокопоставленный дипломат встречается с кем попади не будет. Я не могу раскрыть всех решений встречи , но могу сказать ЕС... будет решать нашу проблему.

То што, 99% закарпатцю не розуміют, абсурдних ,ідей радикалу- то є правда. Што 50% закарпатців, не розбираются програмних засадах НРРЗ і радикалу- так-же правда. Путь до серця каждого закарпатця лежит, через изучениє ІСТОРІЇ УТЦЮЗНИНИ, через пудтримку культури і традицій, через пудтримку освіти і духовності. Ко не честує свою історію -мусит честовати чужу... Ми нич не маєме проти українцю, посто ми инакі. у нас разна культура, разні традиції, разна історія....До 6 віка по Карпатах з нами межовали кельти. Потом іх потіснили українці і начали з нами межовати. Прошу всіх почитати історію Пудкарпатської Русі. Пану Вервольфу:" По вірі твоюй -тобі воздастся",написано у святому письмі. А ми віриме і каждий день молимеся за наш народ і нашу УТЦЮЗНИНУ.

Проголосовать против!

Рейтинг: 0

Вы проголосовали ‘против’

Микола, ну попили Вы вина "на дуже високому рівні" - потешили своё тщеславие. изменилось-то что? Вы всё втюхиваете нам свою идею, что русины - отдельный от всех и непохожий ни на кого народ, вообще не с этой планеты. Ссылки на перепись 1945 года ваще супер - не то что на последнюю, она-то Вас не устраивает. Вы цифрами играетесь как шулер картами - надо эти достану, надо - другие :) ссылочку, кстати, киньте - хочу ознакомиться с результатами той переписи самолично. надо же, война только что закончилась - и тут со всех ног кинулись руснов считать с украинцами - больше ж дел в разоренных войной странах не было... и отчет о переписи Миколе Старосте сразу же. и больше никому.
Микола, ну перестаньте флудить, не уподобляйтесь более известным деятелям полит-русинского движения (президенту и премьер-министру). Спросите у людей на улицах Ужгорода - у 9 из 10 при слове "русинство" уже аллергическая реакция наблюдается...

Микола Жалива пише правду, ош русини боли газди, особенно тоті, котрі тяжко заробили гроші в Америці, непрепили іх, а зимлю на Пударпатью купили и газдовали. То боли дуже добрі газди, а з них, з сімї сих газд здорова русинська політична еліта ся зачала формовати. Процес нормального розвитку ся прерушив революціями и світовими войнами в Європі. Комунизм и совітська сістема их зништьила, а намісто здорової русинської політичної еліти, русини дустали таких квіслінгів, як проф. Микола Мушинка. Квіслінг Мушинка продовжує совєтську дештрукцію русинського народу, котру зачали Украйинські більшовики на приказ Сталіна в 1920-х роках, по смерті Леніна. За Квіслінговську роботу Мушинка ся став академиком Украйинської академії, а не Чеської чи Словацької академіі, бо в сих академіях за науку, а не за політику давуть титул академіка, ак колись за комуністів. Квіслінг Мушинка, бо мав з Словакії пути на восток за Карпати, на свою Батьківщину Україну. А спонсорство русинства є брехня! Украйинизація є сильно спонсороване од часів вождя Сталіна.

По просьбі посольства Франціі, при організації Николи Старости ,на дуже високому рівні состоялася встреча із 1 секретарьом посольства Франціі. Дуже довольним от встречи остався пан Гийом. Пуднятими, били, не лиш вапроси признания РУСИН та визнання результатув референдума 1991 года -обговорені питання: екологічних проблем та економічний блок вопросу, інвестиційний клімат в Пудкарпатті та українізація Греко-католицької Церкви, розвиток русинської освіти та культури, вопроси історії та європейської іетеграції. Челленов нитков встречи било, ош у 22 странах світу РУСИНИ признані народом, а у себе на УТЦЮЗНИНІ -ні???? Одмічено, што Народна Рада Русину Закарпаття - є єдинов- конструктивнов силов, яка стоит на позиціях української державности і представляє інтереси РУСИНУ. Дві радикальні організації- представляют руські інтереси, правда,всі знавут- ош за великі гроші. Всі радикали іздят на нових -дорогих машинах, а студія звукозапису -стоит 100 тисяч зелених ( по народним переказам). Вдалося їм купити двох "наших",но ціна їх на другий динь упала до нуля. народ знає- кулько стоит проститутка....По перепису 1945 года -на Закарпатті проживало, аж 550 українцю, і се є політика совєту по знищенню РУСИНСЬКОГО народа. Аш Україна і Євроюз , не пудтримают коструктивну Русинську організацію, та будут мати діло Дуже довольним от встречи остався пан Гийом. Пуднятими, били, не лиш вапроси признания РУСИН та визнання результатув референдума 1991 года -обговорені питання: екологічних проблем та економічний блок вопросу, інвестиційний клімат в Пудкарпатті та українізація Греко-католицької Церкви, розвиток русинської освіти та культури, вопроси історії та європейської іетеграції. Челленов нитков встречи било, ош у 22 странах світу РУСИНИ признані народом, а у себе на УТЦЮЗНИНІ -ні???? Одмічено, што Народна Рада Русину Закарпаття - є єдинов- конструктивнов силов, яка стоит на позиціях української державности і представляє інтереси РУСИНУ. Дві радикальні організації- представляют руські інтереси, правда,всі знавут- ош за великі гроші. Всі радикали іздят на нових -дорогих машинах, а студія звукозапису -стоит 100 тисяч зелених ( по народним переказам). Вдалося їм купити двох "наших",но ціна їх на другий динь упала до нуля. народ знає- кулько стоит проститутка....По перепису 1945 года -на Закарпатті проживало, аж 550 українцю, і се є політика совєту по знищенню РУСИНСЬКОГО народа. Аш Україна і Євроюз , не пудтримают коструктивну Русинську організацію, та будут мати діло з радикалами, які стоят на позиції руської державності, контролю росії над газовов магістраллю, руські воєнні бази ,ай заборону НАТО на нашуй території. Началася і закончилася наша встреча молитвов за наш край,за наш народ. Пан Гійом остався довольним -високим уровньом встречи.

Писано ... тай гадано... вся проблема русин , що вони , як газди, ніколи в політику не влізали... тому їм на голові все інші іграли.

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
Ограничение в 550 символов, осталось: 550
  • Доступны HTML теги: <em> <strong> <ul> <ol> <li><img>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
тест против спам-ботов