ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Поняття і види юридичних осіб

    25 квітня 2024 четвер
    22 переглядів

    Поняття юридичної особи було нам відомо ще з давніших часів від римлян, де було помічено, що в деяких випадках носіями приватного права можуть бути не тільки фізичні особи, а й деякі об'єднання, корпорації тощо.

    В Законах XII таблиць згадувались різного роду корпорації, колегії релігійного характеру, що могли бути власниками певного майна. Кількість таких корпорацій зростала. Проте для широкого розвитку цієї правової структури в Римі ще не було належних соціально-економічних умов. Не було й терміна "юридична особа", хоча саме це поняття застосовувалося і використовувалося в обороті досить часто. Римському праву ми зобов'язані тим, що правові системи Європи успадкували його і міцно закріпили в своєму обороті, хоча в господарському житті Риму юридичні особи значної ролі не відігравали навіть в пору розквіту торгівлі й господарства.
    Відповідно до Цивільного Кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.
    Види юридичних осіб :
    1. Юридична особа може бути створена шляхом об’єднання осіб та (або) майна.
    Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
    Юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до Цивільного Кодексу України. Юридична особа приватного права може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом;
    2. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування;
    3. Цивільним Кодексом встановлюються порядок створення, організаційно- правові форми, правовий статус юридичних осіб приватного права.
    Порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом;
    4. Юридична особа може бути створена шляхом примусового поділу (виділу) у випадках, встановлених законом.

    Провідний спеціаліст відділу документування,
    контролю виконання та звернень громадян
    Головного управління юстиції у
    Закарпатській області
    Мар`яна Коцан

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору