ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатська поліція створює мережу таємних агентів

    25 квітня 2024 четвер
    73 переглядів
    Українським копам не вистачає шпигунів і грошей на їх "гонорари"

    Поліцейські України після тривалої перерви знову почали формувати мережу таємних інформаторів для кримінальної розвідки і кримінального розшуку.

    Як розповіли нам джерела в МВС, в останні місяці агентурна мережа сильно "просіла". Це призвело до того, що силовики часто залишалися без найважливішої оперативної інформації, і, як наслідок, не змогли розкрити чимало злочинів по гарячих слідах.

    "В той час коли створювалася Нацполіція, не врахували багато нюансів, – розповів нам один з керівників в центральному апараті МВС. – Несвоєчасно і з запізненням були внесені потрібні зміни в закон про оперативно-розшукову діяльність, плюс до того були проблеми з визначенням функцій Нацполіціії. На внесення всіх цих змін, підготовку нових нормативів пішло близько півроку. В результаті близько 9 місяців ми фактично не мали права напрацьовувати і утримувати агентмережу. За фактом втратили контакти з багатьма колишніми інформаторами. Переатестація поліцейських теж внесла свою лепту – багато міліціонерів її не пройшло і було звільнено, забравши з собою агентурні напрацювання".

    Але з недавнього часу карний розшук почав зміцнювати "оборону", обзаводячись новими інформаторами. Тим більше про пріоритет роботи з таємними агентами в минулому році заявляв навіть член колегії МВС Антон Геращенко, уточнюючи, що вважає мізерним винагороду в 2 тис. грн на місяць для тих, хто постійно ризикує заради важливої інформації. Зараз, схоже, ситуацію вже намагаються поліпшити. "Збільшення "гонорарів" для інформаторів зараз активно обговорюється. Всім зрозуміло, що заради суми в 2 тисячі гривень більшість "агентів" працювати не будуть. Але поки що збільшених сум не виплачували – бюджет почав працювати тільки з 1 січня", – розповіли нам силовики.

    ЗА ЧАРКУ І ТЮТЮН. Сищики розповіли нам, що поки високі чини вирішують, збільшувати "гонорари" чи ні, за фактом доводиться "преміювати" агентів з власної кишені. "Якщо розслідую крадіжку або розбій, то на "оперативку" їжджу, запасаючись декількома пачками сигарет. За цінну інформацію видаю своїм "стукачикам" "зарплату" тютюном. Вони теж розуміють, що плачу з власної кишені, тому не нахабніють, – поскаржився один з оперативників. – Хоча за особливо цінну інформацію можуть заламати і 5 тисяч. А іноді можу інформатору і 100 грамів налити, зводити в кафе нагодувати".

    Оперативники кажуть, найчастіше їм зливають інформацію люди так чи інакше пов'язані з криміналом – екс-ув'язнені, наркомани, дрібні шахраї. "Їм складно знайти роботу, особливо зараз, а кожен день потрібні гроші на їжу або дозу, тому ми один одному цікаві, – розповів нам один опер з Дніпропетровської області. – Вони нам зливають дані про можливі канали поставок наркотиків, нелегальних СТО, що займаються розбиранням викрадених автомобілів і тому подібні речі". А ось сама нечисленна категорія інформаторів, за словами оперативників, це ідейні, інтелігентні громадяни. "Але їх відомості часто самі неточні. Вони повідомляють нам про свої підозри, в результаті витратиш час, а інформація виявляється помилковою", – говорять сищики.

    Ще одна проблема – "мертві душі". Деякі, нечисті на руку опера, наприклад, заявляють, що їм потрібно заплатити п'ятьом інформаторам, а насправді їх у них тільки двоє. "Злочин розкрив і заявив, що йому допомагали всі п'ятеро, заплатив двом, а винагороду трьох забрав собі, – кажуть у поліції. – Відстежити всі це складно, адже в документах не вказується імен агентів, лише позивні і прізвиська. Це потрібно міняти".

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору