ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

НАБУ підрахувала збитки, заподіяні хабарниками і спійманими чиновниками у 2016 році (ІНФОГРАФІКА)

    20 квітня 2024 субота
    101 переглядів
    Великим скандалом стала справа нардепа Олександра Онищенка

    Відгулявши новорічні свята, антикорупційні органи знову закотили рукава. У НАБУ відкрили ще одне кримінальне провадження за підозрою в незаконному збагаченні нардепа, вивчивши дані його електронної декларації.

    "Всього детективи НАБУ зареєстрували вже 22 кримінальних провадження по результату відомостей, наданих в е-деклараціях. У провадженнях фігурує 21 чиновник: шість нардепів, одинадцять суддів, двоє голів районних держадміністрацій, один заступник облради і один керівник центрального органу виконавчої влади", – зазначають у відомстві.

    Крім цього, головний антикорупційний орган країни відзвітував про підсумки роботи за 2016 рік (див. інфографіку): в цілому в розслідуваннях на сьогоднішній день фігурують 15 високопоставлених чиновників, 39 суддів, 25 прокурорів і 62 топ-менеджери держпідприємств. За оцінками відомства, на рахунку держкомпаній вже вдалося повернути 105 млн грн і запобігти розкраданню ще 583 млн грн.

    Але, незважаючи на такий прогрес, Україна все ще пасе задніх європейського рейтингу боротьби з корупцією: в глобальному Індексі сприйняття корупції, який щорічно складає організація Transparency International, в минулому році наша країна зайняла 130-е місце серед 167 країн (142-е місце в 2014-му і 144-е місце в 2013-му). Поруч з нами – Парагвай, Непал, Нікарагуа, Камерун і Іран.

    _01_168

    Найгучніші скандали-2016: бурштин і медицина

    Мабуть, найбільшим корупційним скандалом року стала справа позбавленого недоторканності нардепа Олександра Онищенка. НАБУ підозрює його в створенні ОЗУ і організації корупційної схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу. Нанесений країні збитків оцінюється в 3,6 млрд грн. Сам Онищенко втік з країни.

    На початку липня 2016 року в Рівненській області силовики провели спецоперацію "бурштин" – за її підсумками за підозрою в кришуванні незаконного видобутку бурштину заарештували п'ятьох чиновників. Серед них виявився заступник прокурора Рівненської області, підполковник місцевого відділення СБУ і два екс-начальника райвідділів поліції.

    Паралельно з цими подіями в столиці затримали заступника міністра охорони здоров'я Романа Василішина – за підозрою в систематичному хабарництві. Він нібито щотижня отримував по 50-100 тис. грн від урологічного відділення Олександрівської лікарні Києва. В результаті Василішин вийшов під заставу в 2 млн грн, а справу готуються відправити до суду.

    До речі, попався на великому хабарі в 400 тис. грн і головний санлікар країни Святослав Протас. НАБУ звинуватило його в організації корупційної схеми за допомогою керівників облслужби. Пізніше його випустили під заставу, і рішення суду у справі все ще немає.

    Також в серпні на отриманні хабара в 100 тис. євро (3 млн грн) нібито за призначення на посаду взяли в. о. ректора НАУ Володимира Харченка. Зараз НАБУ завершило досудове розслідування.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору