ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

ДЕБАТИ ЮЩЕНКА ТА ЯНУКОВИЧА

    28 марта 2024 четверг
    70 переглядів

    Віктор Ющенко згідно з результатами жеребкування почав першим виступ на дебатах зі своїм конкурентом Віктором Януковичем.

    Ющенко прийшов на дебати у темному костюмі, білій сорочці, у помаранчевій краватці та хустинці, Янукович – також у темному костюмі, білій сорочці та синій краватці.

    Ющенко привітався з ведучим кивком головою, Янукович – словами "добрий вечір".

    На відміну від попередніх дебатів, цього разу Януковича і Ющенка поставили ближче один до одного, на відстані двох метрів. Ющенко і Янукович стоять за трибунами, між ними – стіл.

    Ющенко говорив українською мовою, Янукович - російською.

    Вступне слово

    Ющенко: Дорога громадо, дорогий український народе, перш за все хотів би привітати з початком новорічних свят, вчора було прекрасне християнське свято святого Миколая, я сподіваюся він зайшов у кожну родину, кожну хату, тому що я переконаний, що український народ був особливо чемним, він виборов свободу, виборов своє право жити в чесній і демократичній країні, чесним громадянином.

    Тому я сподіваюся, що вчора кожному громадянину, незалежно від віку, святий Миколай поклав під подушку те, що він заслуговує.

    Тепер по суті. Для мільйонів людей, які дивляться теледебати, виникає запитання, чому ці хлопці знову на телебаченні і знову ведуть дебати, невже одних дебатів недостатньо, щоб вияснити основи економічної, соціальної і зовнішньої політичної ситуації в Україні: я переконаний є одна причина, звела нас сюди - це те що результати виборів 21 листопада були вкрадені 3 млн. голосів моїм опонентом і його командою. Тому виникає питання, що відбулося 21 листопада, чому у листопаді місяці так голосно говорив на майданах народ.

    Що їх змусило вийти на те? Я переконаний, коли ми говоримо про тотальну фальсифікацію, це не те, що в Донецьку після 20 години вечора було вкинуто 0,5 мільйона голосів, це не те, що в Миколаївській області 350 тисяч було вкинуто за рахунок голосування на дому і відкріпними талонами, це навіть не те, що по всій Україні 1,3 мільйона голосів по технології відкріпних талонів украдено.. Чому? Бо в нас хотіли вкрасти майбутнє!

    Це головне і дякуючи Верховному суду і Верховній Раді які прийняли політичне і правове рішення, і поставили крапку н6ад цими зловживаннями. І в результаті уряд пішов у відставку, який був центром фальсифікації, ЦВК пішов у відставку, тому що допустило махлювання, генпрокурор пішов у відставку, пішов у вставку керівник штабу опонента, іншими словами можу сказати: правда восторжествувала!

    170 кримінальних справ, які завела прокуратура по керівниках дільничних комісій, це теж додасть слово закону у цей процес. Ми повинні пам'ятати, що рушійні сили цього процесу були не партії, а народ, який не хоче жити в країні, якою керує кримінальна влада, де 55% економіки в тіні, яка працює на 3-4 родини, де сваряться з незалежною судовою системою, де хотілося б мати свободу слова, а не темники адміністрації президента.

    Якщо говорити коротко, народ сказав одне - він не хоче жити у закритому акціонерному товаристві, яке називається Товариство Януковича, Кучми і Медведчука.

    Я люблю, шановні друзі, всіх, і тих, хто з оранжевими, і з синіми кольорами! Оранжевий – це колір перемоги, бо коли навіть донецький "Шахтар" одів оранжеву форму він почав вигравати.

    Дякую за увагу!

    Янукович:

    Уважаемые соотечественники, Виктор Андреевич, я хотел бы несколько слов сказать, что ваши обвинения в мой адрес и в адрес моих избирателей, которые проголосовали 21 ноября, не дают возможности в таком формате оптимистично смотреть в наше совместное будущее.

    Я хочу обратиться к избирателям Украины и очень коротко сделать такой короткий ракурс в историю. Она у нас не большая, но очень яркая. С тех пор как была разрушена большая страна Советский Союз, и мы начали строить независимую Украину, у нас у всех было много горя и много беды, я неодн6ократно говорил, мы с вами и каждый в отдельности, каждая семья, каждое предприятие искали возможность, как выживать в этой жизни.

    Я уверен в том, что не благодаря той власти, которая была за эти годы на Украине, а скорее всего вопреки этому, мы выживали, сопротивляясь разрушительной силе инфляции, катастрофическому снижению уровня жизни наших людей и мы многие из нас потеряли надежду на будущее.

    Так или иначе, кого-то из нас как говорят: судьба миновала от большой беды, но многих она затронула, и несправедливость этого времени и многие вопросы мы адресовали власти, я не хочу сказать, что в эти годы власти все время было плохо. Нет.

    Были особенно на местном уровне возможности решения различных вопросов, и их использовали власти. Были и правительства, которые сопротивлялись, решая вопросы, но мы с вами знаем, что за эти годы практически каждый год менялись правительства.

    Оставалась борьба открытая, которую мы не понимали на всех ветвях власти как говорят наверху, и это недоумение оно сохранилось и по сей день, и с этим недоумением мы дожили до сегодняшнего дня.

    Действительно, та несправедливость и коррупция в высших эшелонах власти и на местах заставляла нас думать о том, что действительно забывают о том, что есть люди, есть украинский народ… И я не могу не согласиться с Виктором Андреевичем, что очень часто складывалось именно так, что какая-то группа организованных людей работала на себя, забывая часто об украинском народе.

    Но общими усилиями мы строили нашу экономику. Мы каким-то образом выходили из этой сложнейшей ситуации, и мы дожили до этих выборов.

    Что на этих выборах произошло… Мы с вами свидетели того, что действительно власть, которую представляет президент Кучма, объединилась с представителями так называемого оранжевого путча. И, практически сделав свое дело, приняла противозаконные решения, которые были направлены и против украинского народа и против той части избирателей, которых принятыми решениями фактически лишили возможности голосовать во втором туре.

    Я говорю об этом, дорогие мои, с большим сожалением. Что те представители, которые вышли на Майдан, они жили с этой революции в душе, и я с ними согласен. Присоединившись к этому народному возмущению, многие считали, что надо изменить власть. Я с вами абсолютно согласен, и я буду вместе с вами.

    Я призываю Виктора Андреевича сегодня обсудить вопрос, как нам совместно решить очень важный вопрос, как не допустить, чтобы и этот тур выборов был сорван, чтобы эта старая власть опять нас с вами учила, как нам дальше жить.

    Вот эта проблема. Она существует, и я вас приглашаю чтобы мы эту проблему, объединив усилия, не допустили срыва этого тура выборов. Чтобы украинский народ мог действительно изъявить свою волю и избрать того президента, которого он видит. И мы вместе с вами этот режим, как говорят, отправили в отставку и таким образом поздравили украинский народ с Новым годом.

    Після вступного слова кандидати перейшли до запитань-відповідей.

    Запитання-відповіді

    Ющенко:

    Мене здивувала ваша остання частина промови. Ви ж єдиний кандидат від сьогоднішної влади. Вас же висували у кабінеті президента Кучми. Ви ж є Кучма три, ви його краща дитина. Ви сьогодні таке говорите про президента. Не плюйте в криницю, з неї прийдеться ще пить.

    Але моє запитання не в цьому. Вся країна була обвішана вашими біг-бордами, де було написано, що ви надійний і послідовний. Ви подаєте бюджет на 2004 рік з мінімальною зарплатою 237, через два тижні відкликаєте і ставите 205.

    Потім за місяць до виборів пенсіонерам даєте надбавку. Роблячи бюджет 2005 року ви про цю надбавку забули, і ні копійки не передбачили для підвищених пенсій.

    Звичайно ми виправимо у парламенті, і українські пенсіонери будуть отримувати ту пенсію, яку вони сьогодні отримують. Ми знайдемо кошти, які незаплановані, які ведуть до дефіциту бюджету.

    Але я хотів би, Віктор Федорович, як економіст, зрозуміти природу ваших помилок: чи це помилки непрофесійності, чи це просто одвертий обаман виборців.

    Янукович:

    Ну, по-перше, що стосується кращого сина, мабуть це речення більше підходить до вас, і Ви останнім часом вели переговори і домовлялися як проходити нам ці складні перегони саме з президентом Кучмою.

    Але я хотів би нагадати, що за мене проголосували більша половина моїх виборців, за вас також проголосувало багато виборців. І якщо ми не домовимося з вами, як нам далі жити в цій країні, то може статися, що виберуть когось із нас, як кажуть, неповноцінним президентом чи президентом однієї частини України. Це питання на яке треба дати відповідь обов'язково – прийде такий час.

    Але я не про це хотів сказати. Я впевнено кажу, що мій уряд зробив свою справу, і за ці 2 роки було значно підвищено рівень життя людей. Було підвищено зарплати як в 2003 році так і в 2004, були підвищені пенсії, стипендії, і саме соціальна спрямованість мого уряду дала можливість мені отримати цю величезну підтримку в українському суспільстві, яку ми отримали вже в другому турі.

    Зараз коли вже люди отримали пенсії і вони вже почали до них звикати, і це досягнення ставити під сумнів, що хтось їх може змінити… Якщо ви ставите під сумнів, ви скажіть, якщо вас оберуть ви не будете платити.

    Я кажу і казав, що ми будемо тільки платити пенсію, яку ми призначили, і будемо робити тільки розмежування по умовах роботи пенсіонерам. І це моя принципова позиція, бо я знаю що таке бідність. Тому це питання у мене вирішене, і я твердо даю вам на це відповідь.

    Віктор Андрійович! Я хотів би задати вам невеличке питання але воно дуже принципове для мене. І під час, і до виборчої кампанії був величезний наплив громадських організацій закордонних, які цікавилися чесними виборами.

    Але ці організації не тільки цікавилися, вони перераховували кошти, і за рахунок цих коштів був величезний вплив на виборчу кампанію. Повага до партнерів - це одне питання, друге – це повага до укр. Я хотів би, щоб ніхто не втручався.

    Чи погоджуєтеся, що треба приймати закон, який би регламентував втручання закордонних громадських організацій в наші внутрішні справи.

    Ющенко:

    Я думав, що ви все таки відкрито скажете – чи фінансувався я за рахунок коштів Росії чи Америки. Я маю честь - оці руки ніколи нічого не крали, не свого я ніколи нічого не брав.

    Я знаю, що в цьому житті приходиться дуже дорого платити за все, що є гріхом. Я не судимий, у веду чесне життя, і коли мені дають запитання в різних точках про американські валянки – мене це принижує.

    Подивіться в очі цих людей, які стояли на Майдані. Хіба очі ті говорять, що вони вийшли за десятку? Там стояли люди, заробіток яких в один день вищий від мого бюджету виборчої кампанії. Вони стояли за совість – вони не хочуть бандитської влади.

    Тому я солідарний в одному: пора вже дійти до того, щоб українського президента обирали не в Москві.

    І ті вояжі чи в Крим, чи в Москву принижують будь-якого кандидата від незалежної України. Це питання відноситься і до Москви і до Брюсселя, і до Варшави.

    Я переконаний, що ми маємо країну яка може вибрати власною волею свого президента. Якщо для цього треба прийняти якісь формальності додаткові – я на це погоджуюся. Головне – щоби не крали голосів.

    Ви все-таки по бюджету не дали відповідь – уряд, який думає про пенсію, він спочатку підіймає зарплату. А в зарплаті уже оформляється фонд, який іде на пенсію. Ви почали зі зворотнього.

    Коли ви говорите, що люди будуть отримувати пенсію - ви помиляєтеся. Люди будуть отримувати надбавку. Бо прорахунку по жодному пенсіонеру досі не зроблено. Тому давайте домовимося: ми говоримо про нову пенсію чи про надбавку, яка буде існувати і в наступному році.

    А моє питання таке: коли я прийшов прем’єр-міністром, проблемою номер один попри соціальні борги була тема зовнішнього боргу. Це удавка, яка привела до дефолту. Тому в 2000 році команда, яка була і в уряді і в парламенті домовилася, що більше дефіцитного бюджету не буде. Це забирає можливість у дітей.

    Скажіть, ви свідомо подали на наступний рік проект бюджету, де дефіцит найбільший за сім років – при тому що ми маємо найвищі темпи економічного росту. Це професійність? Це послідовність? Що це за парадокс?

    Янукович:

    Виктор Андреевич, у меня впечатление, что вы живете в мире абстрактных цифр. Вы не представляете, что экономика делаться в селе, в цеху на заводе, на предприятии.

    Если посмотреть на реальную экономику, она говорит, что в реалиях мы имеем серьезное повышение ВВП. На основе этого у нас выросли зарплаты. В 2003 году на 24%, в 2004 - на 27%. И это явилось базой повышения социальных выплат.

    По пенсиях – вы же прекрасно понимаете, вы же принимали закон об ограничении размера пенсий на выплату льгот и субсидий. Вы должны это хорошо знать. Если бы мы подняли пенсий до 284 гривен, мы бы сразу обрезали льготы и субсидии. Поэтому мы сделали надбавку.

    Как только будут сделаны изменения в законе об ограничении уровня минимальной пенсии, которая влияет на выплату льгот и субсидий - эти деньги из бюджета спокойно перечисляются в пенсионный фонд и выплачивается уже пенсия – не надбавка.

    Чтобы выйти на 284 гривни пенсии, на надо поднять уровень зарплаты приблизительно до 920 гривен. Когда мы выйдем на этот уровень. К концу 2005 года мы можем выйти на этот уровень. Эта динамика той экономики, если мы будем иметь в 2005 году ВВП на уровне 400-405 миллиардов гривен.

    Это все экономические расчеты. Я прожил все время в реальной экономике, проработал на предприятии, в области и уже здесь в правительстве.

    Я хочу вернуться к первому вопросу. Вы согласны, что нам с вами надо реально смотреть, как нам объединить Украину? Вы согласны с тем, что у нас есть проблема срыва этого тура выборов? Вы согласны с тем, что мы должны исправить несправедливость из-за закона о выборах президента, чтобы наши люди, инвалиды, ветераны, которых незаконно обидели, нарушив Конституцию?

    Учесть ошибки, которые сделают и которые позволяют сорвать выборы, и мы будем с вами идти дальше на дестабилизацию? Вот этот вопрос меня очень волнует.

    Ющенко:

    Давайте чітко сформулюємо, що було ключовим механізмом фальсифікації 21 листопада. Відкріпні талони. З Донецька десятки ешелонів організували, щоб виїхали на Західну Україну, проголосувавши там і там. Результат фальсифікації - 1,3 мільйона голосів. Ми хочемо такою дорогою пройти? Ні. Тому новий закон говорить: відкріпні талони працюють в межах однієї області, там фальсифікуйте скільки хочете.

    Коли мова іде про голосування на дому. Віктор Федорович, невже ви вважаєте, що в Миколаївській області проголосували на дому 35%? Ні! Автомобілів не вистачить, бюджету не вистачить, щоб таке голосування забезпечити. Це була публічна крадіжка голосів.

    Тому коли мова йшла в новому законі про голосування на дому, дали преференцію одній категорії – інвалідам 1 групи. Дільничні комісії зобов’язані своїм автотранспортом інші категорії інвалідів доставити до виборчих дільниць. Закон дає відповідь, як забезпечити голосування всіх..

    Формування комісій паритетне 50% на 50% дає відповідь, як уникнути ситуації, коли у вас 21 листопада було 5 членів комісії – у мене один. Завдячуючи цьому закону це дозволить урівняти наші можливості. Я переконаний, в Донецькій і Луганській областях чистота голосування буде набагато краще.

    Ющенко:

    Коли ви пояснювали, що на встановлення мінімальної зарплати не вистачає 3 мільйонів зарплати і не дали з січня поточного року зарплати 237 гривень і в цей час крадеться "Криворіжсталь" - комбінат, який створювали 4-5 поколінь з Росії і Казахстану, виявляється, що там одна треть ваша в цьому пакеті, і як так, що краща ціна, яку назвали росіяни і індійці, і гірша ціна, яку заплатив зять президента, з яким ви воюєте в блоці з яким купили "Криворіжсталь", відрізняється на 5 мільярдів, ту суму, якої не вистачає, щоб виплатити зарплату?

    Янукович:

    К сожалению Виктор Андреевич, вы не отвечаете на мои прямые вопросы, которые я вам задаю. Я уверен, что сегодня у нас есть реальная возможность определить будущее страны.

    Сегодня есть большая тревога в обществе и люди ждут ответа на главные вопросы, как жить дальше. На ваши вопросы, Виктор Андреевич, я неоднократно отвечал, говорил и сейчас повторяю, что сегодня реальная экономика на подъеме и мы можем ее удержать и удержать уровень жизни наших людей, при одном условии, что будет политическая стабильность и не будет разделения общества.

    Если вы прекратите договариваться с третьим игроком, который есть еще в нашей стране, а если мы нормально сядем и поговорим, у нас есть расхождения и они принципиальные, каждый из нас отстаивает свою позицию на улучшение жизни страны.

    Так или иначе, будем искать копромиссы и будем находить, и, объединив усилия и во время этой выборной кампании и после выборов. Нам нужно после выборов независимо от того, кто победит, проводить форум национального согласия и дальше продолжать жизнь, чтобы люди спокойно жили.

    Ведь те примеры, которые мы увидели во время этого оранжевого путча, они напугали. Многие регионы там, где я побывал, у людей огромная тревога, как Одессу можно выкинуть в море, как Донбасс колючей проволокой окружить? Я понимаю, что это эмоции, я понимаю очень хорошо, что у наших людей эта революция в душе зрела давно, но мы должны думать о будущем.

    А будущее без нас не состоится…и будущее не в жонглировании картами, вы говорите так, я могу сказать иначе.

    ПРОДОЛЖЕНИЕ

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору