ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Аби дати людям роботу

    02 июня 2024 воскресенье
    Аватар пользователя Гость

    Внаслідок послідовного розвитку економіки області та посилення співпраці центрів зайнятості з роботодавцями заявлена підприємствами потреба у працівниках зросла в порівнянні із даними серпня 2003р. на третину і становила на кінець серпня цього року 6,4 тис. вакансій. На 45 відсотків збільшилась кількість вільних робочих місць у сільській місцевості (1,6 тис. проти 1,1 тис.). Помітно поліпшилась ситуація у Свалявському районі: 178 вільних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у серпні минулого року не було жодної. Зросла потреба у працівниках у селах Воловецького, Ужгородського, Іршавського, Мукачівського районів.

    Знизилася напруженість на ринку праці в цілому по області: навантаження на одне вільне робоче місце зменшилося від 10 осіб до 7. Однак, у Рахівському, В.Березнянському, Перечинському, Свалявському, Воловецькому районах цей показник значно перевищує середньообласний (38, 23, 23, 19, 18).

    У січні-серпні поточного року служба зайнятості області сприяла працевлаштуванню 19,8 тис. осіб, що на 9,4 відсотка вище минулорічних показників. Всього за цей період служба зайнятості підшуковувала роботу та надавала інші соціальні послуги 67,5 тис.незайнятих громадян, 63 відсотки з яких проживають в сільській місцевості, 62 відсотки - жінки та 26 відсотків - молодь віком до 28 років.

    На умовах надання дотації роботодавцям працевлаштовані 994 безробітних, які через неконкурентоздатність на ринку праці тривалий час перебували на обліку в службі зайнятості. Це на 354 особи більше, ніж за 8 місяців минулого року. Сума дотації для відшкодування роботодавцям витрат на оплату праці цих та працевлаштованих у минулому році безробітних з початку року склала 2,3 млн.грн.

    За підтримки служби зайнятості стали підприємцями 793 безробітних, що у півтора рази більше, ніж в аналогічному періоді 2003 року. Середня сума одноразово виплаченої усієї належної їм допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності становить близько 2 тис.грн. Переважна більшість з них (62%) започаткували власну справу у сфері торгівлі, 27 відсотків - у сфері послуг, 11 відсотків - організували виробництво.

    Понад 6 тис. безробітних брали участь у громадських роботах в соціальній сфері та тимчасових роботах за договорами з підприємствами. Це на 1531 особу більше, ніж в аналогічному періоді торік. Безробітні виконували роботи з ремонту шкіл, лікарень, архітектурних пам'яток, догляду за громадянами похилого віку тощо.

    Щоб підвищити конкурентоздатність безробітних громадян на ринку праці, служба зайнятості організовує для них професійне навчання як у навчальних закладах, так і за індивідуальною формою на базі підприємств. З початку року навчались 3256 безробітних, що на 9 відсотків більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Майже у чотири рази збільшилась кількість осіб, які навчались на замовлення роботодавців. Зросла ефективність професійної підготовки і перепідготовки: рівень працевлаштування безробітних після професійного навчання за підсумками 8 місяців сягнув 73,2 відсотка. Прес-служба Закарпатського обласного центру зайнятості