ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Майно українських профспілок піде з молотка?

    29 апреля 2024 понедельник
    52 переглядів

    2 березня Верховна Рада має намір розглянути два законопроекти, що стосуються вилучення і приватизації майна Федерації профспілок України.Перший документ поданий народним депутатом, членом фракції «Наша Україна» Леонідом Черновецьким. Законопроект пропонує скласти список майна, яке належить ФПУ, а також тих підприємств, що були відчужені ФПУ з різних причин. Після інвентаризації провести приватизацію, а у випадку виявлення зловживань при відчуженні - покарати винних. Отримані кошти планується в повному обсязі направити на погашення боргів перед громадянами по Ощадбанку, Держстраху СРСР та ін. У пояснювальній записці депутат досить експресивно акцентує увагу на терміновому прийнятті даного законопроекту («будемо баритися – цвяха іржавого у Федерації не знайдемо»), закликає не йти на повідку в «прихватизаторів від профспілок» і т.д.



    Другий законопроект внесений народними депутатами Барановським, Бокиєм, Шибком і Сташевським. У ньому пропонується майно профспілок України визнати об’єктом національного надбання і передати його в державну власність, без відшкодування вартості. Причому під державною власністю розуміється передача підприємств у відання органів місцевого самоврядування й адміністративно-територіальних одиниць.



    Цікаво, що обидва законопроекти мають негативні висновки з боку науково-експертного управління. Документ Черновецького пропонується відправити на доробку, а законопроект Барановського взагалі відхилити. Однак відзначимо, що дані висновки були зроблені ще восени минулого року. Причому на той час депутати-ініціатори були всього-на-всього депутатами, а не обіймали, як зараз, місця у виконавчій владі й не користувалися фаворою нового Президента.



    Очевидно, що питання щодо приватизації майна профспілок розглядатиметься з особливою пильністю. Відразу дві нові провладні групи зацікавлені в «розкуркулюванні» даної могутньої організації. Подібна позиція зрозуміла. Адже на сьогодні поява неочікуваних грошей у бюджеті дуже до речі новому урядові. Як, у принципі, вкрай вигідна і «роздача слонів» у вигляді компенсації внесків. Крім того, у випадку приватизації на торг будуть виставлені дуже привабливі об’єкти. Так, власністю ФПУ на сьогодні є близько 340 пансіонатів, будинків відпочинку, готелів та ін. За експертними оцінками, усе майно даної організації оцінюється приблизно в два з половиною мільярди доларів. А якщо додати до цього ще й продані раніше готелі та пансіонати, наприклад, у Криму або на Одещині, сума взагалі виходить дуже приваблива. Плюс додайте відділення в кожному великому місті, що, як правило, знаходяться в самому центрі, інститут туризму, спортивні товариства та інше...



    Однак подібний крок, які бонуси за ним не крилися б, без сумніву, приведе до розчарування в подібних діях нової влади з боку місцевих еліт, що на сьогодні за допомогою профспілкової власності заробляють непогані гроші. З урахуванням того, що подібних людей, у принципі, багато і вони перебувають у різних регіонах України, такий хід може трохи підірвати підтримку нової влади з боку середнього бізнесу. У той самий час, «плюсів» від подібної кампанії безсумнівно більше.



    Поки що незрозуміло, як голосуватимуть депутати з даного питання. Швидше, їхня позиція залежатиме від ступеня зацікавленості виконавчої влади в проходженні даних документів. Однак не слід забувати, що профспілки мають лобі й, швидше за все, на смерть стоятимуть у даному питанні. Крім того, велика кількість депутатів свого часу мала стосунок до відчуження майна ФПУ, хто знає, може - і не незаконного. Таким чином, навряд чи дані законопроекти пройдуть парламентське чистилище вже в березні. Однак ідея про націоналізацію профспілкового майна ще довго ятритиме уми державних мужів. До повної його приватизації.



    ProUA

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору