ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Перезимуємо без грипу?

    03 мая 2024 пятница
    46 переглядів

    З початком осінньо-зимового похолодання застудні інфекційні захворювання активізуються. Сьогодні в Україні на ГРВІ хворіє близько 50 тисяч громадян. На Закарпатті вірус вже поклав у ліжко 2675 краян з яких 1622 - діти. На щастя, на грип поки не хворів ніхто. Радує, що віруси масово ще не гуляють нашими вулицями, але попереду – місяці холоду і хляпавки. За прогнозами Міністерства охорони здоров’я України в сезоні 2004-2005 рр. слід очікувати на епідемію грипу середньої інтенсивності, пов’язану з вірусами типів А і В. Сьогодні, згідно з висновками медиків, в основному хворіють на парагрип і аденовіруси. Останні можна „підхопити” всюди – на вулиці, особливо в громадському транспорті чи іншому місці з масовим перебуванням людей, адже вірусів, які передаються повітряно-крапельним шляхом, нараховується майже 300 типів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно на ГРВІ хворіє кожний третій житель планети.

    І все ж, як відрізнити грип від сильної простуди? Остання рідко супроводжується високою температурою. Вірусна ж інфекція характеризується стрімким початком. Хворого морозить, болить голова, ниють м’язи спини й кінцівок. Температура тіла швидко піднімається до 38, або, навіть, до 40 градусів. Усі ці симптоми можуть супроводжуватися частим кашлем.

    Особливо небезпечний грип для дітей віком 5-9 років і дорослих від 25 до 35 років. Летальність найвища серед новонароджених і тих, кому за 50. Грипу слід особливо остерігатися тим людям, котрі страждають на хронічні захворювання легенів чи серцево-судинної системи, особи, що страждають на порушення обміну речовин, особливо цукровий діабет, із захворюваннями системи крові, хворі на стафілококові інфекції, особи з імунною недостатністю ( в т.ч. ВІЛ-інфіковані).

    УМНС України в Закарпатській області звертається до громадян: при перших ознаках грипу звертатися до лікарів. Адже ця хвороба може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

    Головний бар’єр на шляху вірусних інфекцій – система інтерферона, іншими словами захисного білка, нашого організму. Він активізує імунну систему, що призводить до швидкої локалізації вогнища вірусної інфекції.

    Найбільш ефективним профілактичним заходом, який одночасно стає на заваді появі епідемій грипу, фахівці вважають вакцинацію. Щеплення рекомендовано всім, окрім дітей, вік яких не перевищує шести місяців.

    Зважаючи на те, що віруси здатні змінюватися і ставати невразливими для певних видів щеплення, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує на цьогорічний сезон протигрипозні вакцини з наступним складом вірусів: A/New Caledonia /20/99 (H1N1) – подібний вірус, А/Fujian/411/2002 (H3N2) – подібний вірус, B/Shanhai/361/2002 – подібний вірус. В Україні практикується для щеплення „Флюарикс” (Fluarix) – інактивована спліт-вакцина для профілактики грипу виробництва Бельгії або ж Німеччини. Яку б вакцину ви не обрали, пам’ятайте, що це зробити слід якнайшвидше, адже для „дозрівання” антитіл потрібно 10-20 днів.



    ФАХІВЕЦЬ РАДИТЬ

    Щоб не потрапити на гачок до вірусу, слід:

    - вживати препарати, які підвищують імунітет організму: амізон, мефенамінова кислота, екстракти елеутерококу, екстракти ехінацеї, вітаміни тощо;

    - не переохолоджувати ноги, адже це призводить до того, що організм миттєво перестає виробляти інтерферон;

    - на ранній стадії захворювання „вбити” інфекцію можна дуже простенькими й доступними методами: полощіть горло содовим чи соляним розчином або ж фурациліном;

    - при грипі та простудних захворюваннях необхідно уникати продуктів харчування багатих на арахідонову кислоту. Остання міститься в червоному м’ясі й яєчному жовтку;

    - видалити токсини з організму допоможуть сечогінні напої (калина, малина), а також слід добряче пропотіти. А молоко разом з содою та медом буде боротися з вірусом всередині. Розвиток інфекції також припиняють цибуля та часник.


    Якщо ж ви не змогли вберегтися та відчули, що захворюєте, то перш за все зверніться по допомогу до лікарів. Тільки кваліфікований фахівець в змозі підібрати найбільш оптимальний варіант вашого лікування та “поставити” вас на ноги у найкоротші строки.

    Прес-служба УМНС України в Закарпатській області


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору