ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Справа Різака: зґвалтоване правосуддя

    13 мая 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    23.03.07

    Справа Різака: зґвалтоване правосуддя

    Івано-Франківський суд і надалі обходиться без доказів , без потерпілих, і навіть без свідків

    У вівторок апеляційний суд Івано-Франківської області продовжив слухання по справі екс-губернатора Закарпаття Івана Різака.

    Чергове засідання суду почалося із несподіваного ноу-хау Феміди. Всіх, хто супроводжував у зал засідань Івана Різака, чомусь змусили реєструватися. Як на прийомі до стоматолога. Таке нововведення можна розцінити як намагання замовників справи проти екс-губернатора "демократично" вирахувати всіх, хто підтримує Івана Михайловича і володіє інформацією про засідання суду "з перших рук".

    Цікаво, що цього разу в залі суду уперше були запримічені двоє поважних кремезних чоловіків, які представляли високі чини правоохоронних органів Івано _Франківської області. Про них дещо пізніше.



    Без шансів на істину

    На початку судового засідання головуюча суддя Надія Стефанів оголосила заяви потерпілих і свідків, до яких застосовано примусовий привід. Знову жоден із потерпілих і свідків в суд не з’явився. Як і завжди – "з об’єктивних причин".

    Тобто, як ми вже писали, не відомо, що ж насправді розглядає і чого домагається суд? Точно, що не встановлення істини. Бо на засіданнях немає ні потерпілих, ні свідків, ні доказів. Є лише перелякано-зазомбовані вказівками головного "барвиста" представники звинувачення із сфальсифікованими цидульками, які не несуть ніякого ні смислового, ні тим більше, юридичного навантаження. Ці сфабриковані нашвидкуруч умільцями закарпатської прокуратури цидульки і є для суду головним аргументом звинувачення( чи виправдання) підсудного Івана Різака.

    У своїх заявах потерпілі підтримали покази, дані на досудовому слідстві. В той же час вони відзначили, що ні моральних, ні матеріальних претензій до підсудного Івана Різака не мають. Сам же підсудний наполягав, щоб "суд забезпечив максимальну присутність потерпілих і свідків на судовому процесі, а також просив суд дотримуватися процесуального кодексу".

    Вислухавши аргументи учасників судового процесу, суд постановив змінити порядок "дослідження доказів" і вирішив "дослідити" письмові "докази". Лише до свідка В. Ковача, голови правління ЗАТ "Закарпаттяобленерго", суд на прохання підсудного вирішив застосувати повторний примус для прибуття до суду.

    Після 15-хвилинної перерви суд приступив до розгляду матеріалів по Свалявському епізоду.

    Іван Різак вкотре нагадав про "фальсифікацію справи на вищому рівні". Різака дивує той факт, що засуджені за події в Сваляві "не оспорюють оголошений вирок". Він вважає, що тут проглядається "змова не лише Закарпатської прокуратури, а й кришування Генпрокуратури".

    Підсудний заявив суду кілька клопотань.

    У першому клопотанні йшлося про те, що до цього часу нез’ясовані істинні причини арешту І. Різака зимою і навесні 2005 року. Екс-міністр внутрішніх справ Луценко неодноразова називав І. Різака у своїх інтерв’ю "бандитом і рекетиром".

    "Мені таких звинувачень не пред’явлено, – заявив у своєму клопотанні Іван Різак. – Це свідчить про те, що екс-міністра або вводили в оману підлеглі, або сам він робив піар на моїй людській і сімейній трагедії" Дії Луценка в політичній площині трактуються як політичний бандитизм по відношенню до політичних опонентів. Такі заяви також лунали на адресу голови Донецької облради Колесникова, голови Харківської облдержадміністрації Кушнарьова. .. У ході слідства підстав цим заявам знайдено не було, що свідчить про необхідність неминучого запрошення його до суду в якості свідка , а також його підлеглого, керівника прес-служби Костянтина Стогнія.

    Іван Різак також звернув увагу суду, що його і його брата без будь-яких пояснень в залі суду працівники міліції хотіли заарештувати. Підсудний сприйняв це як політичне переслідування з боку помаранчевих міліціонерів по відношенню до нього і його близьких.

    У другому клопотанні підсудний знову звернув увагу суду на тотальну фальсифікацію так званих протоколів допитів.

    Іван Різак навів кілька прикладів. З www.svitohlyad.info