ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Стан ринку праці на Закарпатті

    26 апреля 2024 пятница
    51 переглядів

    На ринку праці Закарпатської області продовжують зберігатися позитивні тенденції. Упродовж січня-березня цього року на обліку в службі зайнятості перебувало понад 42,2 тис. громадян.Як повідомили “UA-Reporter.com” у відділі організаційної роботи та взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю Закарпатського обласного центру зайнятості, у порівнянні з відповідним періодом минулого року загальна чисельність незайнятого населення у регіоні зменшилася більш як на 3,8 тис. осіб. Найбільша кількість незайнятих громадян - у Тячівському (понад 5 тис.), Рахівському (близько 6 тис.) Міжгірському та Іршавському (більше 3 тис.) районах. Найменшою чисельність незайнятого населення, яке звернулося в службу зайнятості, є в Ужгородському районі (більше 1 тис.). Серед громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості: 17,8 тис. робітників, 6,6 тис. службовців, 17,8 тис. осіб без професії, 12,6 тис. городян, 29,6 тис. селян.

    Кількість вільних робочих місць продовжує зростати. Якщо клієнтам служби зайнятості у березні 2004 року пропонувалося 6,4 тис. вакансій, то у березні 2005 року вже 7,9 тис. одиниць.

    За сприяння центрів зайнятості протягом І кварталу цього року роботу отримали близько 6,7 тис. громадян. Це майже на 800 осіб більше проти аналогічного періоду минулого року. Завдання обласної Програми зайнятості виконано на 109 відсотків. Одними з найкращих у справі допомоги незайнятим громадянам у пошуках роботи є Тячівський, Хустський, Перечинський районні та Мукачівський міський центри зайнятості.

    Крім сприяння у працевлаштуванні на постійне місце роботи, державна служба зайнятості організовує проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах і організаціях, що дозволяє безробітним тимчасово працювати і отримувати реальний заробіток, а також надає можливість подальшого працевлаштування на підприємствах, де виконувались громадські роботи. Завдяки активізації роботи по збільшенню обсягів та підвищенню значимості громадських робіт за січень-березень цього року на Закарпатті у них взяло участь 1,1 тис. незайнятих громадян. Найбільше безробітних, що були залучені до організації оплачуваних громадських робіт, проживають у Воловецькому, Свалявському, Берегівському, Мукачівському районах.

    Підвищенню рівня конкурентоспроможності безробітних в умовах ринкової економіки, відновлення їх мотивації до праці сприяє організація професійного навчання незайнятих громадян. Всього по області за направленням служби зайнятості проходило професійне навчання, підвищило кваліфікацію або пройшло перепідготовку понад 2,1 тис. безробітних громадян. Завдання Програми зайнятості за результатами першого кварталу з професійного навчання перевиконано в 2 рази.

    Державна служба зайнятості створює умови для самостійної зайнятості населення, розвитку підприємницької ініціативи серед безробітних, започаткування ними власної справи. Фінансову підтримку у започаткуванні власної справи – одноразову виплату допомоги по безробіттю за три місяці 2005 року отримали 295 безробітних, в тому числі 97 жінок, 70 – молодь у віці до 28 років.

    За сприяння обласної служби зайнятості на додаткові робочі місця, створені за рахунок дотацій роботодавцям з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття працевлаштовано 319 осіб переважно з числа неконкурентоспроможних на ринку праці громадян та довготривалих безробітних.

    Для осіб, які потребують соціального захисту за рішенням місцевих органів державної виконавчої влади в усіх районах, містах було заброньовано 2766 робочих місць. Упродовж І кварталу на обліку в службі зайнятості перебувало 7,0 тис. громадян, які належать до категорії соціально вразливих верств населення. Із загальної чисельності цих громадян працевлаштовано 818 осіб, в тому числі на заброньовані робочі місця 427 осіб.

    Задля зниження тривалості безробіття у районних, міських центрах зайнятості проводилися профорієнтаційні заходи, спрямовані на формування мотивації безробітних до свідомого вибору напрямку професійної діяльності, навчання безробітних техніці пошуку роботи та орієнтації на підприємницьку діяльність. Усього по області проведено 1250 семінарів, у яких взяли участь 14,4 тис. осіб.

    Із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з початку 2005 року витрачено на виплату допомоги по безробіттю 6480,4 тис. грн., на виплату одноразової допомоги для зайняття підприємницькою діяльністю 605,8 тис. грн., на організацію оплачуваних громадських робіт 105,0 тис. грн., на організацію профнавчання 697,3 тис. грн., на надання дотації роботодавцям для створення додаткових робочих місць 1051,9 тис. грн..

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору