ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У Львові масово жебракують закарпатські діти

    12 мая 2024 воскресенье
    Аватар пользователя Гость

    Львів, 31 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Чимало дітлахів під час літніх канікул шукають пригод на міських вулицях. Одна з небезпечних – жебракування. Неповнолітні у Львові стають рабами і жертвами шахраїв. Як ставитись до масштабів цього явища?

    Щодня на вулицях Львова можна зустріти молодих жінок із немовлятами, які постійно сплять, і підлітками. Вони жебракують на вулицях і в транспорті.

    Щоб дитина не заважала "роботі" її наповнюють снодійним, алкоголем або ж наркотиками, стверджують львівські медики та правоохоронці. За даними останніх, більшість прохачів приїжджають у Львів із Закарпаття. Однак не бракує і місцевих неповнолітніх із простягнутою рукою під храмами чи біля літніх кав’ярень.

    Малих прошаків помітно побільшає на вулицях із першими днями канікул. Переважно це діти з неблагополучних родин. Таких в області офіційно налічується близько 1300, в них проживають майже 3 тисячі неповнолітніх. Лише третина перебуває під опікою соціальної служби. Адже таких працівників обмаль.

    Жебракувати дітей заставляють батьки або ж вони за власним бажанням заробляють гроші для комп’ютерних клубів. Є й такі факти, коли батьки й не знають, чим насправді займаються діти. Однак жебрацтво, стверджують фахівці, насправді бізнес. За ним стоять дорослі особи.

    Я підійшла до групи малолітніх прохачів і поцікавилась, для чого їм потрібні гроші. Одразу ж з’явився дорослий чоловік із погрозами.

    У Львові жебрацтво ще й стихійний процес, зазначив в коментарі Радіо Свобода Ігор Турчин начальник відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС у Львівській області: "За 4 місяці цього року порушені 20 кримінальних справ щодо втягнення неповнолітніх у жебракування. Це в області є велика проблема".

    Найвищі міра покарання за втягування неповнолітніх до жебракування – умовне позбавлення волі терміном на 2 роки. На Львівщині цього року до такої відповідальності притягнули понад 400 батьків.

    Щоб знищити таке явище, як жебрацтво, потрібно, щоб дорослі люди просто не подавали милостиню. До цього закликають ті, хто працює з неповнолітніми.

    Начальник відділу охорони матері та дитини управління охорони здоров’я Львівської обладміністрації Ірина Микитчак каже, що не можна вірити матерям, які просять гроші, для прикладу на операцію для дитини. Адже є десятки можливостей знайти кошти для оперування дітей, зокрема з проблемами серця.

    Натомість неповнолітні громадяни України, яких штовхають на жебракування, стають рабами дорослих, каже пані Ірина, і їм загрожує небезпека зі здоров’ям.

    Ірина Микитчак: "Такі діти хворіють на педикульоз, коросту, венерологічні хвороби, туберкульоз, Віл–інфекцію, звиклі дитячі інфекційні захворювання, бо ці діти вдома не ночують, їм ніде помитись. А ще інша проблема, дорослі навмисно виснажують таких дітей, щоб вони були сині і худі, викликали співчуття".

    Однак якщо громадяни не будуть байдуже споглядати на дітей, повідомлятимуть у служби для неповнолітніх, не даватимуть гроші, то вони бодай трішки докладуть зусилля, щоб вберегти дітей від небезпечного бізнесу. Радіо Свобода