ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У закарпатському Перечині без роботи можуть залишитися понад 700 чоловік

    19 апреля 2024 пятница
    70 переглядів

    На межі банкрутства опинився Перечинський лісохімкомбінат, що на Закарпатті. Без роботи можуть залишитися понад сімсот людей Донедавна підприємство в закарпатському Перечині було єдиним в Україні виробником етилацетату на основі вітчизняного етилового спирту. Після збільшення акцизного збору на спирт, підприємництво змушене було перейти на давальницьку сировину, тобто закордонну. А тепер, через зміни порядку розмитнення давальницької сировини, на заводі готуються згортати виробництво.

    Михайло Варга ще 5 років тому працював будівельником у Москві. З легкістю від заробітчанства відмовився і влаштувався на передовий Перечинський лісохімкомбінат. Нині він головний інженер. Про нову загрозу заробітчанства воліє не думати.



    Михайло Варга: "Дуже б цього не хотілося. Я думаю, краще жити і працювати вдома, приносити користь рідній землі, ніж ходити шукати щастя на чужій стороні".



    Кожен 20-ий житель Перечинського району - робітник лісохімкомбінату. Всі вони можуть втратити роботу. Свого часу майже всі пройшли шлях заробітчан за кордоном. Керівництво району теж збентежене можливою втратою основного фінансиста.



    Іван Качур, голова Перечинської районної ради: "На сьогоднішній день це найбільший платник як податків так і зборів. Не хочу вдаватися до цифр, але думаю, що 730 працівників із середнім заробітком 820-830 грн. говорять за себе".



    Проте українські законотворці змусили багатьох перечинців знову пакувати заробітчанські валізи. Через нові правила розмитнення давальницької сировини найкрупнішому підприємству Перечинського району загрожує банкрутство. Раніше імпортний технічний спирт ввозили за простими векселями без попередньої оплати, оскільки після переробки він знову потрапляв за кордон. Тепер для його розмитнення потрібно надати попередньо оплачений, тобто авальований вексель. Для цього ні прибутків, ні навіть майна заводу не вистачить.



    Олександр Басюк, директор ВАТ „Перечинський лісохімкомбінат": "Сумма векселя составляет 1 млн. 100 тыс. дол., а сама стоимость продукции 25 тисяч дол. То есть сам вексель более, чем в 40 раз превышает стоимость сырья. Плюс, иностранные партнеры закупили нам и отправили цистерны 21 марта, 25 марта был принят закон, с 1 апреля он вступил в действие. За то время, пока шли цистерны, произошли все эти изменения. Мы получили 12 цистерн, и объяснить ему, что давайте менять цену в связи с этим - они просто нас не понимают".



    Віталій Островський, комерційний директор ВАТ „Перечинський лісохімкомбінат": "Ни один банк не соглашался авалировать такие векселя под те условия, которые существуют для банков. Банк, для того чтобы авалировать векселя в таких количествах, должен резервировать по законодательству такие суммы, выводить их из оборота, поэтому им тоже не было интересно".



    Керівники Перечинського лісохмкомбінату пропонують урядовцям переглянути нововведення або ж перейняти європейський досвід і скасувати акциз на технічний денатурований спирт.Це дозволить відмовитися від давальницької сировини і повернутися на вітчизняний ринок. Від цього виграє не тільки Перечинський лісохімкомбінат, а й спиртзаводи і навіть сільське господарство, яке отримає постійних споживачів зерна і буряка. Якщо цього не станеться, виробництво згорнуть, а працівників скоротять.



    "1+1"

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору