ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Успіхи мовчазної військово-технічної співпраці України та Франції

    10 мая 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    http://www.gsbs.org.ua/index.php?nma=catalog&fla=stat&cat_id=13&page=&nums=363



    Не зважаючи на те, що співпраця України і Франції у військово-технічний сфері носить дуже серйозний характер, сторони неохоче діляться інформацією про неї, посилаючись один на одного. При цьому коло установ, що бачать повну картину співпраці, обмежується Мінпромполітики України та Посольством Франції. Це не може не турбувати, адже доведення до суспільства реальної картини має велике значення. У тому числі і для розширення цього співробітництва.

    "Аташе з питань оборони капітан 2 рангу Жерар Малежак згоден зустрітися з вами та обговорити питання військово-технічного співробітництва між Україною та Францією. Єдиною умовою є присутність при розмові представника Мінпромполітики України. Наприклад, пана Луханіна. У іншому випадку ми, на жаль, нічим не можемо вам допомогти”, - дуже ввічливо повідомили у Посольстві Франції у відповідь на мій запит.

    “Будь ласка з усіх питань звертайтеся до прес-служби міністерства або до пана Рижова. У нас були непорозуміння з ЗМІ, а тема дуже гостра, тому керівництвом висунуті такі вимоги”, – зазначив у телефонній розмові Михайло Луханін, Директор департаменту оборонно-промислової політики та військово-технічного співробітництва Мінпромполітики.

    “Посольство Франції заздалегідь знає, що присутність неможлива, тому висуває такі умови. Щоб провина за брак інформації залишилася за нами. Однак, на жаль, більше того, що виставлено у нас на сайті, ми повідомити не можемо”, - відповіли мені у прес-службі Мінпромполітики України.

    І все ж таки певну інформацію вдалося отримати.

    Мініоборони України визначає, що військово-технічне співробітництво (ВТС) – це поглиблення кооперації з країнами-партнерами у галузі спільної розробки, виробництва та модернізації озброєння, військової та іншої техніки. А також сприяння розвитку експорту-імпорту товарів військового призначення та залучення міжнародної допомоги для утилізації застарілого озброєння, боєприпасів та ракетного палива.

    Що ж такого є між Україною та Францією?

    За інформацією МЗС України, пріоритетні напрямки ВТС між нашими країнами вже 10 років визначає Міжурядова українсько-французька комісія в галузі озброєння та військової техніки. З 1997 року відбулося 9 її засідань. Останнє - 10-11 липня ц.р. у Києві. Співголовою комісії з української сторони є перший заступник Міністра промполітики України Володимир Рижов. З французької сторони - генерал-інженер Ален Кост.

    Зустрічі української та французькою сторін відбуваються також у рамках Міжнародного авіакосмічного салону в Ле-Бурже, одного з найбільших форумів виробників цей техніки, що проводиться раз на 2 роки. Останній, 47 салон, відбувся 18-20 червня ц.р. В його роботі взяли участь близько 2 тис. компаній з 42 країн світу. В тому числі понад 20 українських компаній, що працюють в авіакосмічній та військово-технічній галузях.

    Українською стороною також активно проводиться робота з Асоціацією оборонних підприємств Франції "Франс-конверсія". Ця впливова неурядова організація має можливість лобіювати Україну на французькому ринку як відповідального та корисного партнера. Хоча рішення приймаються на рівні Міжурядової комісії та перших осіб держави, багато чого вдалося досягти саме завдяки роботі з "Франс-конверсією". Наступний офіційний візит в Україну представників "Франс Конверсія" відбудеться на початку 2008 року.

    На сьогодні між країнами існує співробітництво за наступними напрямками:

    - ремонт авіаційної техніки

    Франція розглядає Україну як ринок модернізації авіатехніки та як партнера у цьому питанні. Справа у тому, що Запорізьке ВАТ "Мотор-Сiч" виготовляє авіадвигуни, що не мають аналогів у Росії, для кількох десятків типів літаків і вертольотів.

    Влітку 2005 року у Ле-Бурже Україна підписала меморандум з французькою компанією SAGEM щодо співробітництва українських і французьких підприємств з модернізації українського парку бойових та військово-транспортних вертольотів марки "Мі". Однак успіх цього меморандуму значною мірою залежав від узгодження низки к ГСБС