ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Вихідці із Закарпаття та інших регіонів Західної України складають найбільш чисельну групу українських нелегалів у Німеччині

    20 мая 2024 понедельник
    20 переглядів

    Точну кількість громадян України, які перебувають у Німеччині та працюють там нелегально, встановити практично неможливо. За оцінками експертів, їхня кількість уже сягає кількох сотень тисяч осіб. Переважно це вихідці із Західної України та Закарпаття.

    На останньому перед початком літніх канікул засіданні Бундесрату розглядали питання про прийняття зміненого Закону про боротьбу з нелегальною зайнятістю, повідомляють «Львівські новини». Німецькі парламентарії підтримали ініціативу – й нові правила вступили в силу з 1 серпня 2004 р. Змінений закон визначив, що для виявлення та покарання людей, які працюють нелегально, а також їхніх працедавців, відтепер об’єднають свої зусилля агентства із працевлаштування та відповідні підрозділи німецької митниці. Нова координуюча структура називається Служба фінансового контролю за нелегальною зайнятістю. У її складі – спеціальні слідчо-пошукові групи, до яких входять і представники поліції. Основну увагу слідчі звертатимуть на нелегалів, які працюють у будівельних фірмах або зайняті на ремонтних роботах. Не секрет, що саме на будовах у Німеччині – найбільше громадян України.

    Становище громадян нових країн – членів Європейського Союзу, які готові виконувати в Німеччині низькокваліфіковану роботу, практично залишається незмінним. Вони, як і раніше, до входження їхніх держав до складу Євросоюзу, не мають права на легальну роботу. Це регламентує визначений на сім років перехідний період для ринку робочої сили держав-новачків. Новим громадянам Євросоюзу, які ще не зареєстровані у ФРН і приїжджають у країну вперше, необхідно пред’явити фінансові кошти для проживання впродовж шести місяців.

    Поряд із тим існує досить складна процедура для громадян Польщі, Литви та Чехії для оформлення дозволу на офіційно визнану працю помічником по господарству або будівельником. Потенційні робітники мають указати адресу свого проживання у ФРН, зареєструвати власне підприємство, яке складається з однієї людини, повідомити номер свого банківського рахунку й лише потім “пропонувати себе” на ринку праці. Санкції стосовно нелегальних працівників могли бути ще більш жорсткими. Законодавці з Бундесрату не підтримали пропозиції “червоно-зеленої” коаліції про кримінальне переслідування нелегальних заробітчан, які працюють у домашньому господарстві. У разі їх виявлення на них чекають лише адміністративні санкції. При цьому контролери не мають права перевіряти приватні будинки та квартири без дозволу власників помешкання. Загалом реалізацією нового закону займуться 7000 нових чиновників, тобто бюрократична система “отримала” сім тисяч нових робочих місць для боротьби з нелегальними заробітчанами.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору