ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські пожежники підбили підсумки 2003-го року

    05 мая 2024 воскресенье
    31 переглядів

    У 2003 році на Закарпатті сталося 1020 пожеж, економічні втрати від яких склали 7 млн. гривень. Вогонь знищив та пошкодив 645 будівель та споруд різноманітного призначення – з яких 397 – квартири та житлові будинки, частина з яких після відвідин вогню перетворилися на руїни, залишивши без даху над головою цілі родини. Пожежі суттєво зменшили й автопарк Закарпаття – перетворивши на купу металобрухту 89 одиниць автотранспортної техніки.

    Однак все це ніщо, порівняно з тим, що жертвами пожеж у минулому році стали 61 дорослий та 5 дітей, причому більшість з них загинули під час так званого осінньо-зимового пожежонебезпечного сезону, який, до речі, триватиме ще до середини березня.

    У минулому році, як і у попередні, співвідношення було не на користь сільських населених пунктів. Тут виникло 57 % від загальної кількості пожеж, тут фіксується і більша, порівняно з містами, кількість загиблих на пожежах – 65 %. За словами заступника начальника Управління МНС України в Закарпатській області Ігоря Матвійчука це пов’язано з рядом наступних проблем - низьким рівнем телефонізації села (часто повідомити про вогонь просто нізвідки) та відсутністю місцевих протипожежних формувань, які б могли стримувати полум’я до прибуття пожежників-професіоналів з райцентрів.

    Найбільше пожеж виникло в місті Ужгород – 141, або 13,8 % від загальної кількості, Тячівському –109 (10,6 %) та Іршавському – 95 (9,3 %) районах, а найменш ураженими вогняною стихією за підсумками року виявилися Воловеччина, Свалявщина та Перечинщина.

    На обійстях наших краян вогонь найчастіше з’являвся через порушення, пов’язані з несправними електромережами та електропобутовими приладами. Загалом ця причина фігурувала у добових зведеннях Управління МНС 380 разів (переважно подібні пожежі виникають у обласному центрі, Мукачеві та Тячівському районі). Ще 354 рази закарпатці страждали від полум’я через необережне з ним поводженням (найбільш необачними виявилися ужгородці та мешканці Іршавщини). Третьою найчастіше згадуваною причиною, від якої у 2003 році сталася 131 пожежа, було порушення правил пожежної безпеки при монтажу та експлуатації пічного опалення (від цієї причини традиційно страждають мешканці гірських районів – Рахівщини, Тячівщини та Хустщини).

    Оскільки на дворі ще зима, і у повному розпалі осінньо-зимовий пожежонебезпечний сезон, то найбільше прикрощів за словами Ігоря Матвійчука, слід і надалі очікувати від таких причин як несправне пічне опалення та короткі замкнення електромереж, спричинені масовим використанням мешканцями потужних електронагрівальних приладів.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору