ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Заява народного депутата України, секретаря Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, голови Ради громадських організацій національних меншин при Президентові України, голови Демократичної Спілки

    24 мая 2024 пятница
    17 переглядів

    В ході реалізації проголошеного Україною курсу на інтеграцію у європейське співтовариство, все більш системною і результативною стає її співпраця зі структурами та інституціями Ради Європи. Схвалюючи і надзвичайно позитивно оцінюючи цей факт, а також беручи до уваги неабиякий авторитет цієї міжнародної організації, її вагомий внесок у розбудову демократичного суспільства в Україні, у мене, як представника вищого законодавчого органу України, викликають серйозне занепокоєння заяви окремих чиновників структур, котрі діють при Раді Європи щодо ситуації навколо виборів Мукачівського міського голови 18 квітня 2004 року.

    Йдеться про, м'яко кажучи, некоректну з точки зору етики загальноприйнятих міждержавних взаємин, заяву члена Конгресу у справах місцевої та регіональної влади при Раді Європи, угорця Георгі Бергу, яку згідно опублікованої в інтернет-виданні „Українська правда" інформації він зробив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі та ІМІ.

    При всій беззастережній повазі до Ради Європи та діючих при ній громадських і дорадчих структур, висновки чиновника згаданого Конгресу Георгі Бергу про те, що „результати виборів були фальсифікованими, а стандарти Ради Європи не були дотримані" є однозначно некоректними, поспішними і такими, що не ґрунтуються на жодних правових доказах. Окрім того вважаю, що зроблена в категоричній формі паном Бергу заява за своєю суттю має на меті підмінити функції українського законодавства, що, на мою думку, є неприпустимим, оскільки виключно на його основі можуть ґрунтуватися висновки про результати волевиявлення мешканців Мукачева.

    У мене, як представника угорськомовного виборчого округу, єдиного депутата-угорця у Верховній Раді України, керівника Демократичної спілки угорців України, члена політичної партії і парламентської фракції СДПУ(О), висновки пана Бергу, як співробітника серйозної європейської структури, покликаної діяти на засадах об'єктивності, неупередженості, невтручання у політичний процес інший країн і політичної незаангажованості, викликають тим більший подив, оскільки вони можуть однозначно розцінюватись як фактор упередженої політичної підтримки кандидата на посаду мукачівського міського голови від „Нашої України".

    Хочу запевнити, що закарпатські угорці напевно як ніхто інший знають про високі людські якості нещодавно обраного мера Мукачева Ернеста Нусера, проявлені ним у громадській та депутатській діяльності, а також в якості одного з найактивніших членів очолюваної мною Демократичної Спілки угорців України. Крім того, Ернест Нусер уже декілька років успішно і авторитетно представляє Україну та органи місцевого самоврядування Закарпаття в рамках Карпатського Єврорегіону, у структурах і комісіях по транскордонному співробітництву з сусідніми державами, які незабаром стануть членами ЄС. Його добре знають у дипломатичних, парламентських та урядових колах Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі, Німеччини, та багатьох інших країн. А це ще раз свідчить про те, що ця поважна і високошанована людина не могла собі дозволити зайняти посаду міського голови нечесним або незаконним шляхом.

    Я, разом зі своїми колегами - депутатами Верховної Ради України, мав можливість безпосередньо і дуже ретельно спостерігати за ходом виборів. Загалом 18 квітня мною особисто було відвідано 18 виборчих дільниць. І на жодній з них, так само як і на інших 18-ти виборчих дільницях, відвіданих моїми колегами по парламентській фракції СДПУ(О), не було виявлено жодного порушення, яке б могло вплинути на результати волевиявлення мешканців Мукачева. Нажаль, і я з цим погоджуюсь, в процесі виборів дійсно мали місце окремі інциденти і сутички на декількох дільницях між групами підтримки всіх без винятку кандидатів на посаду міського голови. Цілком очевидно, що вони були зумовлені виключно гостротою політичного протистояння, але в кінцевому рахунку не призвели до дій, які мали б своїм наслідком порушення процедури голосування і зрив виборів.

    Окрім того я, як і інші мої колеги з фракції СДПУ(О) та парламентської більшості, засуджую дії тих невідомих осіб, які після завершення виборів вчинили погроми в окремих виборчих дільницях. На моє переконання, ці факти, як і факти сутички народних депутатів України з працівниками міліції, повинні стати предметом законного розслідування і суто правової оцінки з боку правоохоронних органів, а також жодним чином не повинні використовуватись опозиційними фракціями українського парламенту для нагнітання політичної напруги в суспільстві, висунення непідтверджених та безпідставних звинувачень на адресу виконавчої влади, необ'єктивного та заангажованого інформування про ситуацію навколо мукачівських виборів міжнародної громадськості, дипломатичних місій, представників Ради Європи.

    Я, як інші народні депутати з числа парламентсько-урядової більшості, підтримую необхідність проведення об'єктивного розслідування усіх інцидентів та розв'язання усіх спірних питань, пов'язаних з виборами Мукачівського міського голови, тими органами і згідно тих процедур, які встановлені Конституцією та законодавством України. На підтвердження цього, 22 квітня кількістю 255 голосів Верховна Рада України прийняла Постанову, в якій правоохоронним органам було дане доручення провести ретельну перевірку обставин, що мали місце під час виборів Мукачівського міського голови і про результати інформувати Верховну Раду України.

    Вважаю, що ні учасники виборчого процесу, ні політики, ні тим більше працівники європейських та міжнародних структур, не повинні у своїх заявах робити безпідставні та бездоказові правові висновки, підміняючи тим самим функції органів правосуддя України. Адже, правові висновки пов'язані з виборами в кожній демократичній та правовій державі можуть робити виключно судові органи. І вони ці висновки уже зробили.

    Зокрема, за позовами і скаргами опозиційних кандидатів на посаду Мукачівського міського голови уже прийнято три судові рішення. Під час судового розгляду було встановлено, що так звані „паралельні" протоколи підрахунку голосів дільничними виборчими комісіями, які представили на розгляд суду представники „Нашої України", є сумнівного походження, і в комплексі з іншими ознаками не можуть бути правовою підставою для скасування результатів виборів чи твердження про їх фальсифікацію. Ці рішення, ухвалені незалежною судовою гілкою влади, переконливо доводять безпідставність ініційованих лідером „Нашої України" Віктором Ющенком та кандидатом на посаду міського голови Віктором Балогою звинувачень у фальсифікації результатів виборів. Тому ці заяви носять виключно емоційний та суто політичний характер і жодним чином не підтверджуються реальними фактами, що мали місце під час проведення виборів мера міста Мукачево.

    Враховуючи вищенаведене, ще раз хотів би закликати, насамперед, представників дипломатичних установ та міжнародних організацій дотримуватись загальновизнаних принципів європейської демократії і утриматись від поспішних та упереджених висновків щодо оцінки виборів Мукачівського міського голови, оскільки такі висновки, якщо вони не ґрунтуються на юридичних доказах і правових процедурах, на моє особисте переконання, можуть серйозно зашкодити політичній стабільності та демократичним процесам в Україні, а також давнім партнерським та дружнім відносинам нашої держави з Радою Європи і країнами ЄС.

    (Заяву направлено в Раду Європи, Конгрес у справах місцевої та регіональної влади при Раді Європи, Голові парламенту Угорської Республіки, Прем'єр-міністру Угорщини, Державному секретарю з питань закордонних угорців Уряду Угорщини, посольству Угорщини в Україні, дипломатичним та консульським установам європейських країн)

    Іштван ГАЙДОШ

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору