ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Водоспад Шипіт стане платним?!?

    19 мая 2024 воскресенье
    34 переглядів

    На Закарпатті, у селі Подобовці, розташований один із найунікальніших і найгарніших водоспадів України - Шипіт. Та останнім часом він просто потопає у побутовому смітті.

    Водоспад Шипот.
    Водоспад Шипот.

    Саме через захаращеність території навколо водоспаду, яку засмічують усі - від туристів до місцевих жителів, сільська влада змушена вдаватися до найжорсткіших мір захисту водограю - введення плати за вхід на його територію і розроблення системи штрафів за забруднення. Так сільська влада планує розв'язати дві проблеми одночасно - змусити туристів не смітити на території водоспаду та довколишніх сіл, а також налагодити постійне вивезення сміття.

    Як розповіла голова сільської ради Подобовця Анна Матлах, щоб хоч якось урятувати водоспад, влада свого часу вже намагалася ввести платний вхід на Шипіт. Однак цього не розробили і не задокументували належним чином. Цього ж разу, переконана Анна Матлах, все буде по-іншому. І вже найближчим часом, імовірно, зайти на Шипіт, не заплативши грошей, буде неможливо.

    "Може, люди, хоч так шануватимуть те, за що платитимуть гроші. В нас така проблема в селах зі сміттям, що просто немає сил. Було проведено нараду, і всім школам було дано вказівку очистити природу. Адже це не тільки туристи засмічують територію, але й самі селяни не доглядають за нею. Кожен навпроти своєї хати має прибрати, але нічого не робить. Я сама зі своєю сім'єю прибирала на Шипоті, а зараз знову там купа сміття. І нічим ми не можемо допомогти", - каже пані Матлах.

    Як переконує Анна Матлах, плата за вхід не перевищуватиме 1-2 грн, однак наразі ще ніхто не може точно назвати ціну квитків, які продаватимуть усім охочим побачити водоспад.

    Наразі сільська громада власними силами намагається врятувати Шипіт від сміття, час від часу прибираючи територію навколо водограю. Однак, як розповів "Поступу" мешканець Подобовця, прибирання навколо водоспаду є безрезультатним, адже за декілька хвилин тут знову виростають купи сміття, яке зі собою приносять численні відвідувачі.

    "Потрібно щось робити серйозніше, вводити якісь покарання. Бо наші толоки не допомагають. Ми зі своїми дітьми прибираємо, а туристи знову смітять", - розповідає пан Іван.

    Проблеми із захаращенням навколишньої території у селі Подобовці, як твердять місцеві жителі, були практично завжди. Забруднення довкілля прийшло сюди разом із туристами. Особливо більшає сміття як у самому водоспаді, так і в довколишніх селах навесні та влітку, коли сюди найактивніше починають приїжджати на відпочинок туристи з різних реґіонів.

    А найбільше бруду та екологічної шкоди цьому реґіону завдають бази відпочинку, що розташовані неподалік Шипоту. Адже практично кожна з них, як могла на власні очі переконатися кореспондент "Поступу", не має налагодженого вивезення сміття, яке зазвичай власники бази викидають просто неба. Трапляються випадки, що сміття викидають просто неподалік самої бази або ж закопують у землю, абсолютно нехтуючи санітарними нормами.

    Чи перетвориться один з найгарніших водоспадів України у звичайне сміттєзвалище, безпосередньо залежить від влади, яка врешті-решт має розв'язати проблеми зі сміттям у довколишніх селах, а також встановити відповідні покарання за забруднення довкілля не тільки для туристів, а й для власників баз відпочинку, які наразі в цьому питанні є практично безкарними.

    Ірина Рожок, "Поступ".
    Туристськими стежками — до водоспаду Шипот і озера Синевир
    Шипіт – унікальна тусовка вільних людей на вільних полянах Карпат
    Мінеральне диво. До санаторію "Квітка полонини", що в Свалявському районі, їдуть лікуватися знаменитою "Лужанською" водою

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Добрий вчинок новообранего с1льського голови тому так 1 треба охороняти навколишнэ середовище хоча на с1льскому р1вн1 тому що держава немаэ на то часу.
    Пр1выт свас1 з Праги.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Чому тут у Чехії так чисто? Бо виховують змалечку, що треба за собою прибирати. І вже навіть свідомо сортують сміття на пласт, скло, папір і упаковчний папір. Кожен чех-турист несе з собою в рюкзаку пакет із власним сміттям. Пропоную там на Шипоті впровадити таке правило: йдеш із Шипота, маєш нести у поліетиленовому пакеті своє сміття. Але мусять бути і контейнери, і централізоване вивезення.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Зауваження до тексту-водоспад знаходиться на території Пилипецької с\р,а Подобовецької с\р взагалі не існує.А що там купи сміття то це правда.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Добра справа, але чисто має бути не тільки на Ширітському іодоспаді, а всюди у всій Україні. Грошими ніколи не купиш совість, культуру. Давайте оголосимо бій бруду за чисте довкілля. Від балачок - до справи і виконання тієї програми, яку підготувала Партія екологічного порятунку. Рятуймо себе, рятуймо Україну.