ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Добра половина Ужгорода п'є воду, "настояну" на фекаліях, дохлих курах та бруді з машин

    15 мая 2024 среда
    73 переглядів

    Свого часу джерелом питної води для ужгородців був лише 5-кілометровий канал, що починається поблизу Невицького і впадає в Уж після турбін міської електростанції. Згодом з’явився і Минайський водозабір, який подає воду більшій частині лівобережжя. З ним якраз проблем і немає. А ось канал… Цього тижня керівництво ужгородського Водоканалу запросило журналістів, аби останні на власні очі побачили, що твориться у водозабірному каналі та на його берегах. І хто насправді винен у цьому?

    Чесно сказати, картина не порадувала. Прямо на березі каналу власник мив свій чорний “Пежо”, вище трьох водозабірних труб насосно-фільтрувального комплексу (НФС) на вул. Насипній у воді плавали розірвані мішки зі сміттям та ялинки, вздовж дороги насипано гірки побутового та будівельного сміття, з яких шкідливі для людей речовини потрапляють саме до каналу. Проблема існує вже давно, але, на превеликий жаль, ситуація ускладнилася саме останніми роками. Відповідно все це створює серйозну проблему питному водозабору частини міста.

    Директор КП “Водоканал м. Ужгорода” Юрій Омельяненко розповідає:

    — Неподалік каналу в приватних забудовах (ділянки під які роздавалися багато років тому) не передбачено ніякої каналізації, що є грубим порушенням усіх можливих санітарних норм. Будинки облаштовані так званими септиками (по-простому — вигрібними ямами, спроектованими та зведеними абияк). Не секрет, що сусідні ґрунтові води просочуються до каналу. Тому під час опадів вміст ям частково змивається, потрапляє в землю і, відповідно, до міського водозабору. НФС — екологічна зона суворого санітарного режиму, поруч знаходяться 1-й та 2-й пояси зони, де категорично заборонені вищезгадані вигрібні ями. Проблем додають і місцеві жителі, які на березі пасуть худобу, вигулюють собак або купають їх у каналі. А буває, кидають у воду, як у помийну яму, здохлих курей чи свиней. Не важко здогадатися, що все це потрапляє на решітки очисних споруд першого підйому, які, відповідно, часто забиваються і які потрібно майже безупинно вичищати та мити. Біля каналу ужгородці влаштовують пікніки, а сміття від них залишають прямо на березі; часто миють тут машини. Хоча через кожні кілька десятків метрів вздовж каналу стоять заборонні таблички.

    Що ж стосується правоохоронних органів, котрі могли би хоч трохи контролювати ситуацію, відповідь відома: навіть для складних із точки зору громадського порядку районів міста працівників патрульно-постової служби недостатньо.

    Раніше, за часів СРСР, каналом постійно курсував човен із позавідомчою охороною, працівники якої карали тих, хто купається чи ловить рибу в каналі. Зараз, на жаль, цієї служби вже немає. Час від часу гори побутового та будівельного сміття вздовж берегів та прилеглої дороги за можливості вивозяться силами Водоканалу чи відповідними комунальними підприємствами. Іноді зловмисників таки ловлять на гарячому, але вони відбуваються мізерними, порівняно з нанесеною шкодою, штрафами. Шлагбаум, який має закривати в’їзд у санзону, теж періодично спилюють мисливці за залізом.

    Тут слід зауважити: якщо сезонно якість води в каналі погіршується через природні фактори (великі зливи, відлиги тощо), то це ще півбіди, бо існують давно передбачені та відпрацьовані правила очищення води. Інша ситуація, як у нашому випадку, — неконтрольований та руйнівний людський фактор.

    •••

    Висновок один: чистота міської питної води — в руках саме ужгородців, бо вода з каналу постачається приблизно половині міста. І страждає від цього не тільки загальна екологія, а й жителі, які користуються водогоном. Причому й ті, хто скидає до каналу всякий непотріб. Дивно, але приказку про колодязь та плювок у нього багато хто з них не знає або призабув. Придивіться до цих фотографій, може, хтось упізнає на них своє авто чи сміття. Для тих, хто впізнав, пропоную: відкрутіть кран та випийте склянку води. На здоров’я! Слава Богу, все це сміття та пально-мастильні матеріали потрапили до очищувально-фільтрувальної станції…

    Вихід із ситуації один — вдосконалювати власну культуру. Бо все інше навряд чи спрацює за наявної ментальності.

    "Закарпаття online" з посиланням на газету "Ужгород"
    Мешканці Закарпаття занепокоєні якістю питної води в своїх оселях

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Канал не охраняют електрики, на балансе у них состоит гидротехническое сооружение, городская СЕС и екологическая инспекция (Садоха М.М.)не обращает внимание на то, что в районе "Пыдлипники" ручей ливневых и фекальных стоков из микрорайона "Шахта" под объездным мостом попадает прямо в канал, минуя дюкер.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Ділянки під забудову в охоронній зоні роздав ще Ландовський. Продовжив і продовжує наругу над містом Рата.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Руїна була за Гетьманів. Хрещеного люду майже не було, а хто бажав лишатися живим, тікав до московського царства. Мужній поет Українського народу Шевченко сумно зазначив "гірше ляха свої діти", та нічого вдіяти не зміг. А так є и теперь. Руїна за вільної Соборної України є основана:
    (1)Руїна води, вздуху - основних елементів для життя;
    (2)Руїна основних правил и законів цівілізованного суспільства - корупція;
    (3)Руїна охорони здоровя нації: ВІЛ-інфекція, ТБЦ, алкоголізм.
    (4) Україна вимирає. Україна стратила 7.6 мілліонов українців а до року 2030-2035 стратить ще 35% українців.

    Українців Більше Не Буде
    http://sian-ua.info/index.php?module=pages&act=page&pid=11954
    Українці Продовжують Вимирати
    http://sian-ua.info/index.php?module=pages&act=page&pid=244
    НЕМОВЛЯТА ГРИЛЬ
    http://bunker.4t.com/statti/vodichka.htm

    Русини Пудкарпатя мавуть повноє право охороняти cебе від "Руїни".

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    20 млн. гривень, що мали піти на ремонт Водоканалу, при Погорєлові вкрали, ніхто не сів у тюрму, випустили навіть Лелекача, а прокуратура і досі робить вигляд, що шукає гроші.