ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Не той ще закарпатський „Драгобрат”...

    17 мая 2024 пятница
    37 переглядів

    Відновлення туристичної слави Закарпаття неможливе без розвитку курортно-рекреаційних зон та наповнення цих термінів реальним змістом. Задля цього в області розроблено спеціальну програму розвитку туризму та рекреації. Розрахована до 2010 року, вона повинна перетворити гірський краю у справжній туристичний рай. А одним із центрів круглорічного відпочинку має стати полонина Драгобрат, що неподалік рахівського селища Ясіня. До речі, дану місцевість включено у два важливі нормативно-правові документи: урядову постанову щодо підготовки олімпійських кадрів та заходи щодо розвитку іноземного й внутрішнього туризму.

    Гора Драгобрат є унікальним явищем не тільки для Закарпаття, а й загалом для усього Карпатського регіону. Це єдине місце в Україні, де сніг можна знайти ще у червні місяці. Хоча, чудові умови для занять різноманітними видами активного відпочинку (гірським, пішохідним і навіть екстремальним туризмом) існують тут протягом всього року. Тож завдяки природним особливостям це місце є ідеальним для створення великого туристичного центру.

    Про його створення заговорили кілька років тому. Однак лише у травні минулого року було розроблено та погоджено комісією облдержадміністрації генеральний план забудови полонини Драгобрат. Цей документ вдихнув нове життя у полонину. Того ж року розпочали роботу нові об’єкти – два міні-готелі. А наразі на полонині функціонує понад десяток закладів туристично-рекреаційного призначення. Стрімкий розвиток комплексу "Драгобрат" забезпечив одночасно і ремонт більшої частини під'їзної дороги на полонину, і прокладення нових гірськолижних трас.

    Відповідно, зросли і надходження від здійснення туристично-рекреаційної діяльності. Але дійсне ще далеке від бажаного. Бо виокреслилися ряд проблемних питань, які виникли протягом останніх років і потребують нагального вирішення. Своїми думками щодо їх вирішення поділилися і податківці, які ввійшли із своїми пропозиціями до райдержадміністрації. Зводяться вони до наступних моментів.

    По-перше, це питання землекористування та плати за землю. Земельні ділянки виділялись і райрадою, і райдержадміністрацією спочатку для обслуговування індивідуальних дачних будинків, а пізніше - для розміщення міні-готельних комплексів.

    По-друге, питання оподаткування доходів від здійснення підприємницької діяльності. Враховуючи те, що податок сплачується лише за 6 місяців (тривалість сезону), то сума його в багатьох випадках не компенсує навіть суму земельного податку за ділянку, який при цьому, як і інші податки, не нараховується. Під час проведення перевірок діяльності СПД-фізичних осіб 5-ом суб’єктам підприємництва донараховано 3600 грн. земельного податку. Дана сума повністю сплачена в бюджет.

    По-третє, в питаннях будівництва та введення в дію об’єктів. Лише декілька власників будинків мають відповідну проектну документацію, акти вводу в експлуатацію, паспорти та свідоцтва на право власності. Переважна більшість громадян будують об’єкти на свій розсуд, невідомо коли повинно бути і коли фактично зведене будівництво і наскільки об’єкт придатний для обслуговування людей. Все це тягне за собою труднощі в притягненні СПД та громадян до оподаткування.

    На думку начальника ДПІ у Рахівському районі І.Бобрушко, для того аби полонину Драгобрат перетворити в сучасний центр рекреації і спорту, який би приносив прибутки, у першу чергу необхідно питання із використанням землі. Для цього потрібно райвідділу земельних ресурсів доручити направляти до райДПІ виписки з державного кадастру про виділення земельних ділянок СПД та громадянам. А в майбутньому інформацію про зміни в землекористуванні надсилати по мірі їх виникнення. Доцільно було б переглянути в сторону збільшення ставки єдиного податку або взагалі їх відмінити. Крім того, варто було б районному відділу архітектури провести перевірку законності забудови території. Тільки такий комплекс заходів дасть змогу в майбутньому значно наповнювати місцевий бюджет.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору