ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чи перепаде щось Закарпаттю із 22 "євроукраїнських" мільйонів євро?

    17 мая 2024 пятница
    45 переглядів

    Єврокомісія вирішила виділити перший внесок у 50 мільйонів євро у Фонд інвестицій для країн-сусідів. Про це йдеться у пропозиціях Єврокомісії на 2008 рік щодо зміцнення Європейської політики сусідства.

    Гроші мають надійти до кінця цього року, а деякі члени Євросоюзу вже висловили бажання надавати кошти у цей фонд. Наступного року сусіди Євросоюзу, включно з Україною, матимуть можливість брати позики з нового фонду інвестицій. У цілому Єврокомісія має виділити фонду 250 мільйонів євро в наступні чотири роки і планує надати ще 450 мільйонів євро в період із 2011 до 2013 року.

    А цього року гроші з іншого фонду для сусідів Євросоюзу отримали дві країни-сусідки ЄС, які зробили найбільший поступ у реформах, найкраще дотримувалися верховенства права, демократії і поважали права людини.

    Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявила: «Україна і Марокко першими одержали кошти, тому що їхні зусилля були особливими і дуже хорошими».

    Ідеться про 22 мільйони євро для України і 28 мільйонів євро для Марокко. Україна має витратити отримані кошти на подальші реформи енергогалузі, зосереджуючись на енергозберігаючих технологіях і відновлювальних джерелах енергії.



    "Працювати повинні обидві сторони"



    Єврокомісія у нових пропозиціях щодо Європейської політики сусідства каже, що Євросоюз потребує подальших зусиль, щоб зміцнити цю політику.

    Беніта Ферреро-Вальднер: «Я думаю, що коли ми говоримо про здійснення політики сусідства, ми маємо чітко сказати: це, звичайно, означає, що працювати повинні обидві сторони. Наші партнери мають робити свою роботу, з цієї причини ми оприлюднимо спеціальний документ навесні наступного року. Але також і Євросоюз має виконати свою частину роботи, всі країни ЄС мають це зробити».

    Пропозиції обумовлюють, що саме слід зробити членам Євросоюзу і Єврокомісії, співпрацюючи із сусідами ЄС у кількох галузях. Зокрема, члени Євросоюзу мають більше підтримувати економічну інтеграцію сусідніх країн і їхній доступ на європейський ринок, полегшувати оформлення віз для громадян країн-сусідів, тісніше співпрацювати із країнами Європейської політики сусідства для вирішення «заморожених» конфліктів, у тому числі в Придністров'ї, Абхазії, Південній Осетії, Нагорному Карабаху.

    Брюссель також пропонує, щоб у наступному році ЄС надавав більшу підтримку реформам, які сусідні країні проводять у таких галузях як енергетика, кліматичні зміни, рибний промисел, транспорт, морська політика, дослідження, інформаційне суспільство, освіта, працевлаштування та соціальна політика.



    Наталія Вікуліна, RadioSvoboda.Uа

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору