ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Корупції та хабарництву на Закарпатті покладуть край

    18 мая 2024 суббота
    20 переглядів

    Торік у закладах освіти викрито 75 економічних злочинів. З них – 26 розкрадань державного майна та 46 – посадових, з яких 14 фактів хабарництва. Проведено відпрацювання навчальних установ у період вступної кампанії. Викрито 7 корисливих злочинів, в тому чимлі 2 факти отримання хабарів. Створені робочі групи, до складу яких увійшли як працівники міліції, так і прокуратури, СБУ та ДПА. Про заходи, що вживаються по протидії корупції та хабарництву, інформували і присутні на засіданні ректори УжНУ, УжДІІЕП, Мукачівських технологічного та педагогічного інститутів.

    Однак керівника краю проведена робота не задовільняє. До прикладу, в управлінні освіти ОДА діє “Телефон довіри”. Проте, за пітора року його існування поступив лише один дзвінок, що свідчить про недовіру людей. Недарма на останній всеукраїнській нараді Леонід Кучма назвав корупцію “державним ворогом №1”. Тому тут потрібно задіяти як організаційні, так і інтелектуальні зусилля. Слід змінити стратегію боротьби з цим явищем. У першу чергу треба звернути увагу на профілактику. Тоді і будуть результати. Комплексно до цієї проблеми повернуться найближчим часом на розширеному засіданні Координаційного комітету.

    Також обговорювали на засіданні і підсумки минулорічної роботи правоохоронних та контролюючих структур по боротьбі з економічною злочинністю. Отож, протягом 2003 року правоохооронцями викрито 881 злочин у сфері економіки, з них більше половини – тяжких та особливо тяжких. Порушено 9 кримінальних справ з матеріальними збитками понад мільйон гривень і 26 кримінальних справ, де збитки сягають більше 100 тис.грн. Відшкодовано – понад 6,5 млн.грн. ДПА виявлено 212 злочинів у сфері оподаткування. Серед найбільш криміногенно вражених – обіг підакцизної продукції, де припинено діяльність 22 підпільних цехів по виробництву алкогольних напоїв, та лісова і деревообробна галузь. Тут припинили свою діяльність 15 підпільних деревообробних та 3 столярних цехи. Митними службами порушено 49 кримінальних справ по контрабанді. Це більше, ніж у 2002 році. Зросла також кількість виявлених порушень митних правил та затриманої валюти.

    Разом з тим, як зауважив Іван Різак, всі ці цифри – лише “видима частина айсбергу”. Економічна злочинність глибоко вкоренилася у всі сфери життя. І тому цю роботу треба посилити. Адже це – додаткові надходження до бюджету. За підсумками засідання прийняті відповідні доручення та рекомендації щодо протидії корупції та злочинності в сфері економіки.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору