ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: У Карпатах врятували юнака з Київщини

    30 апреля 2024 вторник
    98 переглядів

    Зараз життю 15-річного юнака з Київської області нічого не загрожує, однак лікування термічних опіків – процес складний і довготривалий. Наслідки травмування могли б стати непередбачуваними, коли б вчасно не надійшла допомога закарпатських рятувальників. Саме оперативні, вмілі та злагоджені їх дії й дозволили уникнути трагедії в Карпатських горах.Як повідомили „UA-Reporter.com” у прес-службі управління МНС України в Закарпатській області, того вечора група школярів з Київської області разом з вчителями (усього 33 особи) вирішили заночувати на горі Кук, що в Міжгірському районі Закарпаття. Почалися приготування до ночівлі. Олександр, мешканець с. Требухів Броварського району (ім’я потерпілого з етичних міркувань змінено) був серед тих, хто незабаром мав порадувати туристичну братію смачною вечерею. Аж раптом спокій любителів активного відпочинку порушив хлопчачий зойк. Юнак не стерпів, коли його тіло пронизав страшний біль, після того, як він перевернув на себе казанок з кип’ятком.

    Часу для роздумів не залишалось: на гори поступово спускалися сутінки. Керівник групи Валерій Зінченко – досвідчений турист, за плечима якого багаторічний досвід, розумів, що без допомоги рятувальників не обійтися. На щастя, в групі було кілька мобільних телефонів з різними операторами зв’язку. Через один з них вдалося додзвонитися до рятувальних підрозділів Київщини (з якими в членів клубу шкільного туризму за роки роботи зав’язалися дружні стосунки), й повідомити про біду.

    Близько дев’ятої години вечора колеги з головного управління МНС Київщини повідомили в оперативну-рятувальну службу Закарпаття про те, що 15-річному туристу в горах Міжгірського району потрібна невідкладна медична допомога.

    До місця пригоди на спецавтомобілі “Мазда” негайно виїхали відділення аварійно-рятувального пункту Закарпатського спеціалізованого аварійно-рятувального загону (ЗСВАРЗу) з Ужгорода та колеги-альпіністи з Мукачівського аварійно-рятувального пункту (АРП). Також в готовність було приведено Воловецький і Міжгірський АРП. Після того, як по телефону фахівці з’ясували більш точне місцезнаходження туристів, було прийнято рішення, що спускатися з гірського хребта групі з потерпілим слід в сторону села Лисичево сусіднього Іршавського району. Окрім цього рятувальник з медичною кваліфікацією по телефону проконсультував лікаря групи, що слід робити, щоб Олександрові полегшити біль (зокрема накладання вологих пов’язок, олійки на уражені ділянки тіла, поїти підсоленим розчином для відновлення відповідних органічних сполук в організмі) і, головне, щоб той не втратив свідомість. Інший фахівець рятувальної справи проінструктував як діяти під час спуску. Для цього туристи з підручних матеріалів сконструювали ноші й дванадцять юнаків міцної статури почали спуск назустріч рятувальникам. Одні несли хлопця, а інші ліхтариками освітлювали дорогу.

    Під час чергового телефонного зв’язку, група повідомила, що вони вийшли до високовольтної лінії. Рятувальники з полегшенням зітхнули, все йде за планом, й порадили туристам продовжити спуск в напрямку проводів. А тим часом група рятувальників прибула в Іршавський район до гірського підніжжя в с. Лисичево. Альпіністи почали підйом в гору назустріч потерпілому. І через кілометрів сім таки відбулася довгоочікувана зустріч їх з групою. Надавши першу необхідну медичну допомогу хлопцеві, почався спуск донизу. Інші рятувальники на місцевому всюдиході також піднялися на кілометрів два догори, щоб прискорити процес транспортування юнака до низу, де на нього вже чекала карета швидкої допомоги.

    Спочатку потерпілого доправили в реанімаційне відділення, а коли стан хлопця стабілізувався, його перевезли в опіковий центр обласної клінічної лікарні, що в Ужгороді. Стан потерпілого задовільний. Але процес лікування буде тривалим, адже уражено майже 30 відсотків тіла.

    Доки не приїхала мама хлопця, в лікарні їм опікувався керівник групи Валерій Зінченко.

    - Для активного відпочинку закарпатські гори ми вибрали не вперше, - розповідає Валерій Миколайович. Минулого року милувалися гірськими краєвидами Говерли. Звичайно на перебіг таких подій ніхто не сподівався. Хоча в туризмі я й не новачок і бачити доводилося різного, але, коли Олександр обварився, то стало якось боязко, адже ми були одні, практично на невідомій гірській місцині. А хлопець потребував невідкладної медичної допомоги. Але через деякий час, коли в телефонній трубці почули поради професіоналів-рятувальників, то зрозуміли, що допомога не забариться. Користуючись нагодою, хочу висловити слова подяки закарпатським рятувальникам за їх швидке реагування й готовність в будь-який момент прийти на допомогу, - підсумував Валерій Зінченко.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору