ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття нарешті тісно співпрацює з Польщею

    10 мая 2024 пятница
    37 переглядів

    В Ужгороді відбулася міжнародна конференція «Стан та перспективи українсько-польського міждержавного співробітництва у контексті європейських інтеграційних процесів».

    Іван Устич, Президент Фонду розвитку транскордонного співробітництва наголосив на ролі Закарпаття у провадженні українсько-польських взаємин. Досі, за його словами, область навіть не була представлена у стратегії двостороннього транскордонного співробітництва, на відміну від 4 інших західних областей України, які тісно співпрацюють з Польщею. Проте з часу відкриття в Ужгороді Центру українсько-польських ініціатив з Польщею активізувало співпрацю і Закарпаття.

    Малгожата Лангевич, директор Європейського центру інтеграції та співпраці органів місцевого самоврядування «Дім Європи» розповіла, що користь від такої співпраці очевидна для обидвох сторін. Економічну співпрацю доповідачка вбачає насамперед у сфері туризму. А крім того прогнозує, що досвід входження Польщі до ЄС стане корисним Україні на її шляху до євроінтеграції.

    Про новостворені проекти співпраці Закарпаття із польськими воєводствами розповіла директор Євро регіону Буг і Підкарпатському Воєводстві Галина Грабар. За її словами, найефективнішим є інвестування в молодь, яка вивчає культуру сусіднього народу. Щодо напруженої ситуації на кордоні, представники польської сторони запевнили, що однаково нервують прикордонники обох держав. За новими правилами Євросоюзу, невдовзі на кожні 25 км кордону буде облаштовано пункт перетину, що зменшить напругу.

    Про імовірне відкриття польського консульства в Ужгороді наразі не йдеться. «Ми б хотіли, щоб закарпатці не їздили до Львова за польськими візами, а отримували їх вдома, — каже Іван Устич. — Але все залежить від самих людей і рівня активності співпраці краю із Польщею».

    Вадим Пилипенко, координатор проекту «Центр українсько-польських ініціатив» повідомив, що Центр розробив вже 7 масштабних проектів співпраці краю і сусідніх польських воєводств. Узагалі Центр має на меті реалізувати ідеї щодо такої співпраці громадськості, а також влади, адже їм обом завжди бракує коштів на подібні заходи. Йдеться про розвиток туризму, охорону довкілля, освітні програми, наукові дослідження.

    42,90 % мешканців прикордонної території обох держав оцінили рівень їхніх стосунків як середній. Опитані львів’яни і волиняни демонструють утричі більший оптимізм, аніж закарпатці щодо візового режиму з Польщею у рамках ЄС. Закарпатці, за словами фахівців, краще обізнані із жорсткістю візового режиму у зв’язку з наближенням кордонів ЄС. Такі дані засвідчило соціологічне дослідження у прикордонних регіонах України та Польщі на тему формування нового східного кордону ЄС. Результати було презентовано на міжнародній конференції за підтримки проекту „Центр українсько-польських ініціатив – створення стійкої платформи для розвитку прикордонних територій” в рамках програми Добросусідства Польща–Білорусь-Україна INTERREG IIIA/TACIS CBC.
    Украино-венгерский договор о малом пограничном движении послужит образцом для соглашений Киева с Братиславой и Варшавой?
    Закарпатье возрождает международные связи

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору