ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У 2007 році вогнеборці Закарпаття здійснили 745 бойових виїздів на гасіння пожеж

    05 мая 2024 воскресенье
    56 переглядів

    Днями в Ужгороді у залі засідань Закарпатської облдержадміністрації рятувальники Закарпаття підвели підсумки діяльності в 2007 році. У робочій нараді взяв участь директор Департаменту сил цивільного захисту МНС України Григорій Марченко та заступник голови – керівник апарату Закарпатської ОДА Михайло Попович.

    Упродовж минулого року підрозділи оперативно-рятувальної служби Закарпаття здійснили 745 бойових виїздів на гасіння пожеж, 18 на ліквідацію аварій, катастроф та стихійних лих, 42 – на вилучення та знешкодження боєприпасів. Окрім того, закарпатські піротехніки взяли участь у ліквідації надзвичайної ситуації на території 275-ої артилерійської бази ракет і боєприпасів Міністерства оборони України в селі Новобогданівка Запорізької області. Завдяки оперативним діям пожежників врятовано 49 дорослих та 3 дітей, матеріальних цінностей на суму, що перевищує 20 мільйонів гривень. Порівняно з 2006 роком зменшилась кількість надзвичайних ситуацій (9 у 2007 проти 14 у 2006 році). Поряд з цим на 32 відсотки збільшилася кількість некласифікованих надзвичайних подій природного та техногенного характеру: 315 у 2007 проти 238 випадків у 2006 році.

    Порівняно з 2006 роком спостерігалася тенденція щодо збільшення кількості пожеж (з 798 випадків у 2006 році до 869 у 2007). На 76,14% збільшився й розмір завданої пожежами матеріальної шкоди, сума якої складає близько 8 мільйонів гривень. У 2007 році кількість загиблих на пожежах порівняно з 2006 роком зросла на п’ять випадків і склала 67 людей. Найчастіше від вогню потерпає житловий сектор, де зафіксовано 85% пожеж, а основними причинами пожеж залишаються порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок і необережне поводження з вогнем.

    Як зазначив директор Департаменту сил цивільного захисту МНС України Григорій Марченко у 2008 році Міністерство передбачає сконцентрувати свої зусилля на підвищенні рівня захисту населення від наслідків різного роду надзвичайних ситуацій, аварій та катастроф, продовженні технічного переоснащення підрозділів пожежно-рятувальної служби і створенні диспетчерської служби 112.

    Передбачається, що у 2008 році буде започатковано створення автоматизованої системи контролю за станом техногенної безпеки на об’єктах підвищеної небезпеки та потенційно-небезпечних об’єктах. Впровадження цієї системи, зі слів Григорія Марченко, матиме вагомий економічний ефект. Вже сьогодні спеціалісти підрахували, що одна, вкладена в створення системи, гривня, дасть змогу зекономити 10 таких, що витрачаються на ліквідацію надзвичайних ситуацій.

    Також йшлося на підсумковій нараді і про регіональні проблеми, які стосуються сфери забезпечення техногенної безпеки. Насамперед, про фінансування діючих «Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні ріки Тиса у Закарпатській області на 2006-2015 роки» та «Комплексної програми протизсувних заходів у Закарпатській області на 1999-2010 роки», а також про необхідність розробки нової урядової “Програми відселення громадян Закарпатської області з будинків, які знаходяться в зонах активних зсувних процесів”.

    Не залишилися поза увагою робочої наради й проблеми, які сьогодні існують в ГУ МНС в Закарпатській області. Зокрема питання комплектування особовим складом чергових варт, які виїжджають на ліквідацію надзвичайних ситуацій та пожеж. Сьогодні у переважній більшості підрозділів, одне відділення вогнеборців складається з 2-4 чоловік при необхідній кількості у 6 чоловік. Однак довести до нормативної кількості чергову варту неможливо через обмежені штати.

    Окрім того, з 114 пожежних автомобілів тільки 5 експлуатуються у встановлених законодавством межах, всі інші вже вичерпали свій моторесурс. Негайної заміни потребують наявні на території області пожежні автодрабини, строк експлуатації кожної з яких перевищує 20 років.

    Григорій Марченко пообіцяв сприяння Закарпаттю у суттєвому оновленні парку пожежних та рятувальних автомобілів, однак зауважив, що дана проблема стосується всіх областей країн, тож навряд чи переоснащення буде явищем одномоментного характеру. Разом з тим, директор Департаменту сил цивільного захисту розповів, що уряд сьогодні вже працює над вирішення даного питання.

    Також Григорій Марченко пообіцяв зрушити з місця проблему реорганізації професійних пожежних частин в державні пожежні частини та створення професійних пожежних частин на основі ліквідованих у 2002 році протипожежних формувань. Загалом згадана реорганізація повинна торкнутися 17 підрозділів, що покращить захист населення від пожеж і бід техногенного та природного характеру, повідомили в Центрі пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області.
    Закарпаття: З початку року у регіоні на пожежах загинуло 5 людей, ще 3 було травмовано
    80-річна закарпатка загинула від отруєння чадного газу
    Фенікс знищив закарпатського "Водолія"!
    Голова підпаленого суду на Закарпатті ..."киває" на незадоволених

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Міша. ти фантастичний мужчина!

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Міша. ти фантастичний мужчина!