ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Яким є реальний стан зелених зон обласного центру Закарпаття м.Ужгорода?

    23 мая 2024 четверг
    30 переглядів

    Минулого тижня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему "Стан та перспективи зелених зон Ужгорода". Активісти громадського екологічного руху розказали журналістам про реальний стан зелених зон обласного центру та виконання відповідних положень Концепції сталого розвитку міста.За словами президента РМЕО «ЕКОСФЕРА» Оксани Станкевич, у Концепції сталого розвитку міста Ужгорода, затвердженій у грудні 2005 року сесією міської ради, задеклароване збільшення зелених зон міста. «Однак дійсна ситуація викликає тривогу: кожного дня ми бачимо зменшення зелених зон – частини парків, скверів, алей та газонів стають заручниками житлової та громадської забудови. Так, наприклад, заплановані у Концепції під парк схили біля амфітеатру вже майже повністю забудовані,-- каже Оксана Станкевич.- Разом з тим, жоден з підрозділів міськвиконкому не володіє ситуацією про реальний стан та площу зелених зон загального користування – інвентаризація, запланована минулою владою міста, так і не була здійснена.

    Місто давно не має планів перспективної забудови, при якій враховуються інтереси усіх сторін: зокрема, можливість мешканцям відпочивати у місті, використовуючи для цього парки, алеї та прибудинкові території, а не тільки можливість місту розвиватися у плані розширення житлових масивів. В Україні прийняті Державні будівельні норми, які передбачають у містах з населенням 100 та більше тис. осіб не менше 10 м2 зелених площ загального користування на одну людину, а питома вага зелених зон міста з такою кількістю населення має складати не менше 40%. Також ці норми регламентують розміщення об’єктів житлової забудови та санітарно-захисних зон. Проте в Ужгороді ми бачимо, що частина новобудов планується у місцях, де не передбачено зону обслуговування будинків, оскільки ці території давно сплановані і склалися такими як вони є багато років тому».

    Так, не має прибудинкової зони запланований восьмиповерховий будинок по набережній Студентській, обмежений з одного боку студентськими гуртожитками, а з іншого – Ротарійським сквером. Отже, після його зведення Ротарійський сквер опиниться під загрозою знищення через надмірну експлуатацію. Руйнує архітектурний ансамбль старого міста запланована новобудова адміністративної будівлі НБУ на площі Народній. На жаль, позиція міської архітектури та відділу земельних ресурсів міської ради, за словами О. Станкевич, - позиція відмовчування.

    Валентин Волошин, виконавчий директор БФ «Європейський дім» переконаний, що у нас відбувається підміна поняття доцільності на поняття «дозволено чи не дозволено законом». Мовляв, всі будівельні роботи ведуться згідно з документацією, чинним законодавством. Але на те, чи принесуть такі забудови користь ужгородцям, мало хто зважає. «Чиновники повинні діяти згідно із стратегічним розвитком міста, генеральним планом,-- каже Валентин Волошин.—повинні бути якісь зобов’язання. Адже те, що зараз знищується буде втрачено назавжди».

    Єва Асталош, архітектор «Закарпатдіпромісто» вважає, що починати треба з виховання молоді, яка буде дбати про довкілля. Стосовно ж фахівців, то зокрема у «Закарпатдіпромісто» ще три роки тому розробили план розвитку території Невицького, яке вважається чи не єдиною зоною відпочинку ужгородців. Проте з того часу не зроблено нічого.

    Активісти екологічного руху скаржаться, що після того, як рішення на сесії міськради про забудову прийняте, вдіяти нічого не можна. Вихід тільки в активності громадськості, яка повинна вимагати прозорості влади та змусити чиновників прислухатися до ужгородців.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору