ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття та Волинь перевиконали план по посіву озимих на 16-23 відсотків

    28 апреля 2024 воскресенье
    53 переглядів

    Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко провела селекторну нараду за участю керівників міністерств та відомств, голів обласних державних адміністрацій, керівників підприємств хімічної галузі та нафтопереробних заводів. У центрі уваги 4 питання: хід весняно-польових робіт, цінова ситуація на вітчизняних ринках пального та м’яса, а також питання управління державними підприємствами, повідомила прес-служба Кабінету Міністрів.

    За наведеними Прем’єр-міністром даними, на сьогодні в Україні проведено сівбу ранніх зернових на 99% від запланованих обсягів. Так, по ярих культурах селяни вже "відсіялися" на 51%. Зокрема, весняно-польові роботи на Тернопільщині проведені на 78%, на Волині на 77%, у Чернівецькій області на 68% та в Республіці Крим на 72%. Незадовільним, на думку глави Уряду, є стан справ у Луганській - 34%, Донецькій - 41% та Херсонській - 42% областях.

    На 80% вже виконані загальноукраїнські планові показники з підживлення озимини. А Волинська та Закарпатська області навіть перевиконали план на 16-23%. На Полтавщині такий план виконано лише на 49%, на Сумщині - на 61%, на Херсонщині - на 47%.

    Під час селекторної наради було надане слово керівникам Луганської, Донецької та Херсонської областей. За словами луганського керівництва, негативні цифрові показники обумовлені тим, що в структурі посівів області переважають культури, які не відносяться до ранніх. Донеччина ж закінчила сівбу ранніх культур ще 17 квітня і тепер, з деяким запізненням через погодні умови, розгортає посівні роботи на полях, відведених під соняшник та кукурудзу.

    Під час наради Прем’єр-міністр розкритикувала роботу вітчизняних хімічних підприємств за затримку з поставками мінеральних добрив сільгоспвиробникам, відповідно до меморандуму, прийнятого в лютому. За даними Міністерства аграрної політики, станом на 22 квітня, зокрема, мало було бути поставлено 386 тис. тонн аміачної селітри, при цьому поставлено лише 271 тис. тонн.

    Юлія Тимошенко звернулася до керівників хімпідприємств із проханням призупинити відвантаження міндобрив на експорт і максимально сконцентруватися на постачанні своєї продукції українським аграріям, щоб протягом 15 днів повністю забезпечити вітчизняних сільгоспвиробників добривами.

    Прем'єр-міністр доручила Міністерству промислової політики й Міністерству аграрної політики провести перепланування поставок хімічними підприємствами міндобрив сільськогосподарським підприємствам. Керівник Уряду також доручила Міністерству економіки підготувати постанову про тимчасове призупинення експорту міндобрив до завершення весняних польових робіт.

    Юлія Тимошенко повідомила, що орієнтовно 15 травня під час селекторної наради голови облдержадміністрацій особисто звітуватимуть Прем’єр-міністру України про хід весняно-польових робіт на місцях. "Це наша перша велика робота, по якій ми будемо судити, хто з керівництва області справився, а хто - ні", - наголосила вона.

    Під час селекторної наради розглядалася й цінова ситуація на м’ясних ринках країни. Так, якщо яловичина в Чернігівській, Волинській та Рівненській областях коштує в середньому 15 гривень за кілограм, то в Київській області цей показник сягає 21 гривні, місті Києві - 21,5 гривні, Одеській, Луганській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях - 20 гривень. Те ж саме спостерігається і в роздрібній торгівлі свининою: якщо у Миколаївській, Рівненській, Херсонській, Запорізькій, Чернівецькій областях та місті Севастополі кілограм свинини коштує 18-19 гривень, то в Донецькій області в середньому 23 гривні, в Київській - 24, в Дніпропетровській - 24,5 і в місті Києві - 27 гривень за кілограм.

    Прем’єр-міністр України доручила головам облдержадміністрацій протягом чотирьох днів особисто проконтролювати, як керівники міст та районів виконують завдання Уряду щодо врегулювання цінової ситуації на ринку м’яса та м’ясної продукції. "Вже 26 квітня фахівці КРУ разом з представниками місцевої влади відвідають усі ринки та передсвяткові ярмарки з тим, щоб перевірити, наскільки якісно створюються торговельні місця для безпосередніх товаровиробників. Причому, наявність таких місць буде визначати чітка назва виробника та ціна, яка свідчить, що це справді товаровиробник, а не посередник. 28-го мені передадуть зведену інформацію, і я буду мати телефонні розмови з "губернаторами", в яких робота налагоджена неналежним чином", - підкреслила Юлія Тимошенко.

    За словами Прем’єр-міністра, показниками реальної ціни можуть бути результати аукціонів Держрезерву, на яких яловичина закуповувалася у товаровиробників по 10,8, а свинина - по 11,2 гривні за кілограм. "Наше завдання: на прилавках має бути ціна, не вища 25% від названої. Я прошу голів облдержадміністрацій записати цифру - до 15 гривень. Це не значить, що треба в кожній торговельній точці вимагати встановлення такої ціни. Але те, нижча чи вища 15 гривень середня по регіону ціна на м’ясо, і буде показником роботи кожного з них", - зауважила Прем’єр-міністр України.

    Юлія Тимошенко закликала керівників регіонів проконтролювати, щоб цінова різниця "опт - роздріб" у торговельній мережі не перевищувала "розумні" обсяги, зауваживши, що у посередників таке співвідношення сьогодні сягає 70-90%, тоді як у світовій практиці вона не може перевищувати 25%. "Нам треба подивитися, щоб не було спекуляцій та зловживань. Так, ми домовилися з виробниками м’яса птиці. Але якщо оптові ціни знижені на 15%, то відповідне зниження на 15% має відбутися й у роздрібній торгівлі", - підкреслила Юлія Тимошенко. Глава Уряду доручила керівникам регіонів потурбуватися і про належну безпеку товаровиробників, які торгують на контрольованих посередницькими угрупованнями ринках м’ясом за реальну ціну, і тому є своєрідними "білими воронами", які можуть зазнавати тиску та ризику.



    ДТРК

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору