ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: За переправлення одного "мандрівника" через кордон провідники мають близько 500 доларів

    22 мая 2024 среда
    47 переглядів

    Через Закарпаття щороку проходить 600 тисяч одиниць автотранспорту. Тут пролягають не лише відомі туристичні маршрути, а й не менш популярні канали переправлення незаконних мігрантів. Найбільше непроханих гостей затримують на україно-словацькому кордоні. Та й на румунській ділянці роботи "зеленим кашкетам" вистачає.

    На контрольному пункті "Ділове" перевіряють увесь автотранспорт, що потрапляє в прикордонну смугу. На спілкування з водієм легковика витрачають дві-три хвилини. Якщо підійде автобус, може накопичитися невеличка черга.

    - За добу тут проходить близько 800 машин та автобусів, які в'їжджають на територію Закарпатської області, - розповідає начальник прикордонної застави "Ділове" Мукачівського прикордонного загону капітан Сергій Грицик. - Їх

    перевіряють з метою виявлення незаконних мігрантів, що прямують у бік ділянки Чопського прикордонного загону. На тиждень висаджуємо одного-двох гостей.

    Найчастіше - із Молдови. А от затримання за порушення правил прикордонного режиму (відсутність документів) трапляються щодня.

    У цих краях заборонено рушати в дорогу без паперів, що посвідчують особу. Іноземці мусять мати закордонний паспорт з відміткою про в'їзд до країни. Забудькуватих подорожніх чекає попередження чи штраф. А от порушникам державного кордону загрожує 15 діб адмінарешту.

    - Цього року за порушення законодавства з прикордонних питань на заставі затримали 122 особи, - каже начальник штабу прикордонної комендатури "Тячів" Сергій Крутоус. - Торік їх було в 2,5 разу менше. Найважче притягти до

    відповідальності пособників або організаторів переправлення непроханих гостей, - для цього їх треба впіймати разом з мігрантами.

    Таких підприємців у селі шестеро. Їхні імена давно відомі і дільничному інспектору, і "зеленим кашкетам", і працівникам СБУ. Зазвичай це молоді люди без освіти - шукачі легких грошей. Частина з них має й цілком законний заробіток. "Трьох з них ми притягали до відповідальності за ст. 202 -

    порушення правил прикордонного режиму", - розповідає Сергій Грицик. — Але покарання у вигляді 51 гривні штрафу їх не дуже лякає. Тим паче що за переправлення одного "мандрівника" через кордон провідники мають близько 500 доларів.

    На гірській заставі в селі Діловому їм протистоять майже 150 "зелених кашкетів", здебільшого контрактників. Половина ділянки, яку вони охороняють, проходить по середині Тиси, а решта - у щільно вкритих лісом горах. За таких умов переслідувати порушників частенько доводиться пішки. Як правило, після 12 годин чергування охоронці кордону мають 36 годин відпочинку.

    Незвиклим до тривалих сходжень новачкам начальство дозволяє відпочити більше. Зарплата тут вища, ніж у військовослужбовців Міноборони, тому звільнені в

    запас вояки нерідко одягають зелені кашкети. В середньому вони отримують по тисячі гривень на місяць. Та 25 відсотків посад контрактників залишаються вільні.

    Ганна Луканська, "Голос України" №707 2007.07.17
    Закарпатець намагався провести через кордон до Польщі 8 нелегалів-молдован
    Закарпаття: Маскування під солідного підприємця не допомогло угорцю уникнути неприємностей на кордоні
    Закарпатське СБУ "накрило" організаторів каналу переправки нелегалів кордону
    Умови малого прикордонного руху треба поширити на все Закарпаття

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору