ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Як уберегтися взимку від несподіванок

    14 мая 2024 вторник
    52 переглядів

    Здається, зима таки вступила у свої права, хоча, новорічні та різдвяні свята ми провели без такого бажаного снігу. Якщо для пересічних краян, особливо дітлахів, лапатий і пухнастий приносить справжнє задоволення і радість, то для комунальників та дорожників – це період справжніх випробувань. У цьому ми вже мали нагоду переконатися посередині грудня, коли зима добряче нагадала про себе, завдавши чималих проблем місцевим мешканцям та здійснивши непогану перевірку комунальним та дорожнім службам на декларовану ними повну готовність до зими. Втім, подібна готовність - тема окремої розмови. А сьогодні ми зупинимося на тому, як уберегтися від надзвичайних ситуацій зимового періоду, адже сильний снігопад, хуртовина, ожеледиця здатні створювати неабияку небезпеку для людей і вимагають від них чітких та виважених дій для зменшення негативних наслідків.

    Інколи подолати снігові замети можуть тільки спецавтомобілі...
    Інколи подолати снігові замети можуть тільки спецавтомобілі...

    Через тривалі снігопади часто утворюються замети. Особливу небезпеку останні створюють для подорожуючих на власному транспорті, бо здатні захопити людей у дорозі далеко від населених пунктів. Заметені снігом дороги, втрата видимості - чудова нагода відчути на власному досвіді, що таке повна дезорієнтація на місцевості.

    Не намагайтеся зробити зі свого автомобіля всюдихід, торуючи снігові замети, краще зупиніться: повністю зачиніть жалюзі машини та утепліть двигун з боку радіатора. Фахівці також радять припарковувати транспортний засіб таким чином, щоб двигуном він знаходився до навітряної сторони. Щоб машину повністю не замело снігом, потрібно періодично виходити з автомобіля й розчищати його. Це допоможе й рятувальним підрозділам - незанесений снігом автомобіль – гарний орієнтир для пошукової групи. Не забувайте періодично прогрівати двигун автомобіля, це допоможе уникнути його „розморожування”. При прогріванні транспортного засобу важливо не допускати просочення в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, які є небезпечними для людини. З цією метою необхідно стежити, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

    Якщо у дорозі разом опинилося кілька чоловік (на декількох автомобілях), то доцільно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття; а із двигунів інших треба злити воду.

    Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль, особливо у сильний снігопад (хуртовину) та намагатися вибратися пішки. Надійні, на перший погляд, орієнтири, через декілька десятків метрів можуть „розчинитися”, а відтак виникає реальна можливість загубитися у сніговій круговерті.

    Не поодинокі випадки, коли через сильні снігопади та хуртовини погіршується видимість, припиняється рух транспорту, як внутрішнього, так і міжміського. Випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря та ураганному вітрі створює умови для зледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що нерідко стає причиною їх руйнування.

    Для того, щоб уберегтися від всіляких неприємностей і зайвий раз не наражати власне життя на небезпеку, із оголошенням штормового попередження, варто взагалі не залишати свої обійстя ні пішки, ні на власному транспорті. Слід згадати старовинне англійське прислів’я „Мій дім – моя фортеця” та перш за все подбати про необхідний запас продовольства (води) та палива. Надалі спробуйте надати якомога більшої „герметичності” житловим приміщенням, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива. Більше прикрощів буде у сільських мешканців, яким окрім себе, потрібно буде подбати і про тварин - у необхідній кількості підготувати для них корм та воду.

    Спрогнозувати подібні „виверти” природи досить важко, як і вгадати можливі наслідки, тому варто бути зажди напоготові. Втім, особливих нагадувань мешканці нашого краю, переконаний, не потребують – за останнє десятиріччя ми двічі зажили спустошливих повеней, та знаємо ціну неготовності до лиха. Тим паче, що природа наприкінці 2004 та на початку 2005 року показала на що вона здатна – згадайте-но наслідки цунамі у Південно-Східній Азії та сильних штормів в акваторії Балтійського морів.

    Олександр Беспалько, начальник відділу цивільного захисту УМНС України в Закарпатській області.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору