ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Рятувальник — професія обраних

    27 апреля 2024 суббота
    61 переглядів

    Процес реформування оперативно-рятувальної служби – це логічний крок для вирішення нагальних питань, що диктує сьогодення перед підрозділами міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Зі слів міністра МНС Давида Жванії, було багато дискусій з цього приводу. Переважно опоненти говорили про збереження старої структури. Але служба повинна крокувати в ногу з часом. Світ змінюється, з’являються нові технології, тому МНС не може стояти осторонь цих змін. Вони не оминули й частин військ Цивільної оборони України, які знаходилися на стадії розформування. Тепер їх відроджують, зараховуючи на службу контрактників.Як повідомили “UA-Reporter.com” у Центрі пропаганди управління МНС у Закарпатській області, торкнулися ці нововведення й закарпатських „надзвичайників”, зокрема, 3-го територіального рятувального загону Служби Цивільного захисту МНС України. Ось вже шість років цей підрозділ займається рятуванням людей, їх матеріальних надбань в будь-яких екстремальних ситуаціях, спричинених техногенними чи екологічними негараздами. Прикладів тому чимало. Варто лише згадати дієву участь військовослужбовців-рятувальників у подоланні наслідків руйнівної повені 2001 року. Фахівці 3-го територіального рятувального загону Закарпаття брали активну участь у ліквідації наслідків негоди, яка в минулому місяці пронеслася регіоном і завдала збитків на суму 64 млн. грн.

    Реформування системи цивільного захисту населення призвело й до появи нових робочих місць. Загону полковника Сергія Крицького, а саме він очолює 3-ій територіальний, наразі потрібні кандидати на військову службу за контрактом і на посади прапорщиків з числа військовозобов’язаних чоловіків. Щоправда потрапити в сім’ю „надзвичайників” не так вже й просто, адже перевагу тут віддають людям сильним і витривалим, яким майже щодня доводиться ризикувати власним життям заради порятунку інших. Причому основний тягар у цій нелегкій справі лягає на плечі рядового та молодшого начальницького складу. Саме їхній професіоналізм, самовідданість, зразкове виконання свого обов`язку забезпечує престиж, громадське визнання усього підрозділу.

    Сьогодні в загоні є 13 вакантних посад прапорщиків, серед яких командир рятувального, краново-підйомного та евакуаційно-транспортного відділень, командир автомобільного відділення, начальник авторемонтної майстерні та інші. Військовослужбовці-контрактники можуть розраховувати на посади старшого рятувальника-дозиметриста, санітара-рятувальника, водія-електрика, електрозварника, машиніста компресора, водія кранівника, дозиметриста розвідника тощо – усього близько 80 вакансій. При цьому графік роботи особового складу аварійно-рятувального відділення – чергування через три доби, а початковий заробіток 550 гривень і вище. А окрім того відчуття власної вагомості й вдячність врятованих. Отож, якщо ви мужній чоловік віком до сорока років і готові до екстриму, то робота рятувальника – ваша стихія.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору